Aktualności
Nowości Porady
 • Skutecznie czyścimy kostkę brukową (wrzesień 2021)

  Tym razem przyszło nam zmierzyć się z plamami, w tym także od oleju samochodowego i po śladach opon na kostce brukowej na parkingu u jednego z naszych Klientów.

  Plamy olejowe, które wsiąkną w beton, są bardzo trudne do usunięcia. Nam udało się usunąć większość zabrudzeń! Niestety tam, gdzie olej wsiąkł mocno w beton, mogliśmy tylko pomóc rozjaśnieniem plam. Dodatkowo dokonaliśmy zabezpieczenia kostki odpowiednim produktem w celu uniemożliwienia wnikania oleistych zabrudzeń w strukturę kostki.

  Przypominamy, że plamy olejowe należy usuwać natychmiast po ich powstaniu. Wtedy jest największa szansa na ich całkowite usunięcie.
  Polecamy się do sprzątania wnętrz firm i terenów przyległych.

 • Kolejne doczyszczenie podłogi z sukcesem (wrzesień 2021)

  Kolejne doczyszczenie podłogi zakończone sukcesem! Efekty naszej pracy można zobaczyć na zdjęciu.

  W ostatnim czasie odwiedziliśmy jednego z naszych Klientów, aby wraz z technologiem naszego partnera biznesowego – firmy Buzil przeanalizować stan podłóg i dobrać najlepsze rozwiązanie, które doczyści zabrudzoną powierzchnię.

  Naszym celem było doprowadzenie powierzchni do oryginalnego stanu. W pierwszej kolejności wraz z technologiem przeanalizowaliśmy obecny stan podłogi, a następnie przy użyciu właściwych produktów dokonaliśmy odtłuszczenia płytek. Użyliśmy do tego maszyny szorująco-zbierającej. Następnie zaplanowaliśmy, które nowe środki będą stosowane do codziennego czyszczenia takiej powierzchni, aby otrzymać jak najlepszy efekt.

  Niestety jeśli środki stosowane do czyszczenia podłóg są niewłaściwe dobrane, po wyczyszczeniu powierzchni mogą być widoczne ślady np. od obuwia. Od takiego środka podłoga zmienia też wygląd. Wtedy niezbędne jest doprowadzenie jej do pierwotnego stanu odpowiednio dobranymi produktami i zaplanowanie nowych rozwiązań, które będą czyściły i chroniły powierzchnię bez pozostawiania śladów czy mazów.

  Polecamy się do fachowego sprzątania biur, hoteli, laboratoriów, magazynów i sklepów.
  Działamy w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Także w okolicy tych miast.

 • Podnosimy nasze kwalifikacje, tym razem w obsłudze klienta (sierpień 2021)

  Staramy się nieprzerwanie dbać o podnoszenie naszych kwalifikacji. Dbanie o doskonałą obsługę Klienta oraz umiejętność owocnej komunikacji są dla nas niezwykle ważne.

  W ostatnim czasie nasz zespół Działu Obsługi Klienta wziął udział w dwudniowych szkoleniach firmy Winners. Marta, Lidia i Sandra uzyskały certyfikaty z „Profesjonalnej obsługi reklamacji i pracy z trudnym klientem” oraz ze „Skutecznych technik i strategii negocjacyjnych”.
  Dzięki nowej wiedzy będziemy mogli jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów.

 • Nowe maszyny piorące TASKI Diversey w ofercie Romwit Polska (sierpień 2021)

  W Romwit Polska staramy się na bieżąco poszerzać asortyment naszych maszyn piorących, by efektywnie sprzątać obiekty naszych Klientów. W ostatnim czasie testowaliśmy maszynę TASKI procarpet 45 firmy Diversey w biurze jednego z naszych Klientów we Wrocławiu. To wydajny i solidny sprzęt piorący dywany w 2 trybach sprzątających, dzięki czemu można uzyskać bardzo dobre efekty.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także w okolicy tych miast. Zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty.

 • Poszerzamy gamę sprzętu do czyszczenia – spotkanie z firmą VERMOP (lipiec 2021)

  W czerwcu spotkaliśmy się z firmą VERMOP, aby poznać oferowane przez nią nowości. W Romwit Polska wciąż szukamy nowych rozwiązań, aby nieustannie podnosić jakość oferowanych usług. Spotkanie miało na celu poznanie nowego sprzętu i rozwiązań do mycia podłóg.

  Firma VERMOP specjalizuje się w produkcji profesjonalnych systemów do utrzymania czystości w budynkach. Jest wiodącym producentem sprzętu i akcesoriów do utrzymania czystości. Firma działa na rynku od ponad 80 lat. Teraz również w Romwit Polska będziemy korzystać z ich rozwiązań.

 • Nowi Klienci Romwit Polska – witamy na pokładzie (lipiec 2021)


  W ostatnim czasie nasze szerokie grono Klientów poszerzyło się o kolejne firmy. Witamy na pokładzie:
  • DSM Nutritional Products, Niepruszewo
  • Omnigate, Poznań
  • Sobota House of Dentistry, Poznań
  • InPost Dąbrówka i InPost Żerniki (usługa realizowana we współpracy z Partnerem biznesowym firmą PROF-US)

  Dziękujemy za zaufanie. Dla wyżej wymienionych firm realizujemy usługi kompleksowego sprzątania wnętrz.
  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Także w okolicy tych miast.

 • Usługi dodatkowe, które można powierzyć Romwit Polska (czerwiec 2021)

  Nasi Klienci mogą zlecić Romwit Polska także tzw. usługi dodatkowe. Mogą to być:
  • mycie okien
  • mycie przeszkleń
  • doczyszczanie tapicerki, foteli, tapczanów stojących w biurze
  • BIO-dezynfekcja (więcej o zwalczaniu koronawirusa w firmach pisaliśmy tutaj)
  • doczyszczanie płytek i posadzek
  • zakupy np. artykułów higienicznych, wyposażenia biura, spożywczych do biura itp.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, także w okolicy tych miast. Działamy na rynku od 1993 r. Zatrudniamy ok. 220 pracowników. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę. Zapraszamy do kontaktu.

 • Zobacz efekty naszej pracy – maszynowe czyszczenie posadzki (czerwiec 2021)


  Problemy z doczyszczeniem i zabezpieczeniem podłogi? Dla nas to codzienna praca. Bez problemu i szybko dobierzemy odpowiednie środki i sprzęt, a efekty można zobaczyć na zdjęciu. Po lewej stronie doczyszczona podłoga u naszego Klienta w centrum logistycznym pod Poznaniem, a po prawej część podłogi czekająca na doczyszczenie. Efekt piorunujący! Polecamy się do maszynowego czyszczenia posadzki.

 • Szkolimy się z doczyszczania podłóg i prezentujemy efekt przed i po (maj 2021)

  W kwietniu nasz Pracownik Usług Dodatkowych wziął udział w szkoleniu oferowanym przez firmę Buzil. U jednego z naszych Klientów ćwiczył w praktyce doczyszczanie i zabezpieczanie podłóg.

  Na posadzce PCV widoczne były ślady brudu i ubytki powłoki. W pierwszej kolejności przeprowadzono gruntowne doczyszczenie, a następnie nałożono 3 warstwy nowej powłoki. Użyto do tego odpowiedniego preparatu oraz szorowarki jednotarczowej. Po takim zabiegu, po 2-3 dniach od nałożenia, warto też wykonać proces polerowania w celu utwardzenia termicznego powłoki polimerowej.

  Efekt takiego zabiegu widać na zdjęciu. A po więcej zdjęć z tego procesu doczyszczania zapraszamy na naszego Facebooka.

 • Jak przebiega proces BIO-dezynfekcji do usuwania koronawirusa (maj 2021)

  Od niemalże początku pandemii mamy w swojej ofercie metodę BIO-dezynfekcji. Metoda ta polega na zamgławianiu pomieszczeń jednym z najskuteczniejszych biobójczych i wirusobójczych substancji dostępnych obecnie na świecie.

  Technika ta jest w 100 % skuteczna i bezpieczna, niszczy także koronawirusa.
  Urządzenia i parametry pracy do takiej BIO-dezynfekcji dobieramy indywidualnie według potrzeb
  obiektu, tak, aby zapewnić maksymalną efektywność. W pierwszej kolejności przeprowadzamy analizę obiektu. Na jej podstawie dobieramy urządzenie i parametry do BIO-dezynfekcji.
  Dezynfekcje realizujemy według harmonogramu dziennego zgodnie z wcześniej zaplanowanym czasem poza godzinami pracy obiektu.
  Po więcej informacji zapraszamy do naszych Aktualności tutaj.
  Polecamy także nasz filmik o BIO-dezynfekcji - dostępny jest tutaj.

 • Szkolimy się z nowych ekoproduktów (kwiecień 2021)

  W marcu ponownie szkoliliśmy się. Tym razem z nowych, zaawansowanych i bardzo skutecznych produktów firmy Buzil. Co dla nas ważne, wśród dostępnych produktów firma ta ma także linię ekologiczną, na którą coraz częściej zwracają uwagę nasi Klienci. W szkoleniu z technologiem Buzil udział wzięli nasi Opiekunowie Klienta, Koordynatorzy i przedstawiciele Serwisu Usług Dodatkowych. Poza omówieniem możliwości tych produktów, w praktycznej formie testowaliśmy też skuteczność produktów na obiekcie.

  Firma Buzil oferuje szeroką gamę produktów do czyszczenia podłóg i innych nawierzchni, do dezynfekcji i sanitariatów. Zarówno do czyszczenia bieżącego, jak i intensywnego, gruntowego oraz środki zabezpieczające. Firma działa na rynku od 110 lat, zatrudniając ponad 140 specjalistów. Środki czyszczące Buzil eksportowane są do 35 krajów.

  Dzięki tej współpracy będziemy mogli oferować naszym Klientom jeszcze szerszą gamę możliwych produktów, które skutecznie radzą sobie z czyszczeniem i zabezpieczaniem powierzchni, również ekologicznie.

  Polecamy się do sprzątania!

 • Mamy obsesję na punkcie doczyszczonych i zadbanych podłóg (kwiecień 2021)

  Czyste i zadbane podłogi to nasza mała obsesja. Widzimy więcej niż inni i… często widzimy problem, gdy zaczynamy współpracę z nowym Klientem.

  Dlatego szczególną uwagę zwracamy na stan i wygląd podłóg w hotelach, sklepach, fabrykach czy biurach, gdzie sprzątamy. Lata doświadczeń pozwoliły nam na wypracowanie skutecznych i bezpiecznych metod sprzątania, czyszczenia i konserwacji podłóg. Nasi Pracownicy są regularnie szkoleni z technik sprzątania i doboru środków. Po wielu testach różnych produktów znaleźliśmy takie, które spełniają nasze oczekiwania. Dzięki temu nasze sprzątanie jest skuteczne, szybkie i daje widoczny efekt.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Wrocławiu i w Warszawie. Także w okolicy tych miast.

 • Bezpieczna BIO-dezynfekcja – usuwa koronawirusa (marzec 2021)

  Oferowana przez nas metoda BIO-dezynfekcji przez zamgławianie ultradźwiękowe jest bezpieczna i działa na koronawirusa. Dlaczego i na czym polega ta metoda?

  Proces nebulizacji, czyli zamgławiania polega na rozbijaniu cieczy na niewielkie kropelki. Aby proces ten był skuteczny i bezpieczny dla personelu, pomieszczenia oraz znajdującego się w nim wyposażenia, ważna jest wielkość pojedynczych kropelek wody tworzących aktywną mgłę. Stosowana przez nas technologia ultradźwiękowa pozwala na uzyskanie najmniejszych kropli cieczy od 1 do 3 μm. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do mikrozagłębień i skutecznie je zdezynfekować. Co ciekawe, ta aktywna mgła jest „sucha w dotyku”, dzięki czemu ryzyko zamoczenia pomieszczenia czy urządzeń jest niemożliwe.

  Polecamy się do BIO-dezynfekcji – kontakt do nas.
  Polecamy także nasze wideo na YouTube, gdzie przybliżamy działanie tej metody – link do wideo.


 • Jak dbamy o obiekty naszych klientów – indywidualne plany higieny (marzec 2021)

  Na co dzień oferujemy kompleksowe usługi sprzątania wnętrz i terenów wokół. Sprzątamy laboratoria, sklepy, hale, hotele, salony i siłownie. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dopasowując plan działania do danego obiektu.

  Dla każdego miejsca sprzątania przygotowujemy indywidualny plan higieny.
  Co to takiego? To lista działań, kolejnych czynności i środków, które zostały dopasowane do danego obiektu, np. właściwe środki dobrane do czyszczonej powierzchni. Dzięki takim ustaleniom, każdy nasz Pracownik wie, jakie środki powinny być stosowane i które z nich są najskuteczniejsze.
  W takim planie określamy też kolejność sprzątania wnętrz, kolejność czynności na poszczególnych obszarach, opisujemy także dobrane do danego miejsca techniki sprzątania. Odpowiednio dobrane środki do powierzchni wraz z ich opisem także dołączamy do takiego planu. Środki dzielimy na te dedykowane bieżącemu sprzątaniu, dezynfekcji, doczyszczeniu i konserwacji.

  Regularnie szkolimy też naszych Pracowników nie tylko z zakresu BHP, ale także z zakresu prac stanowiskowych czy z doboru środków.
  Do dokumentacji dla danego obiektu wgląd ma również Klient.
  Polecamy się do sprzątania. Wykaz naszych usług dostępny jest tutaj.

 • Wciąż się szkolimy, by podnosić jakość usług sprzątania (luty 2021)

  W Romwit Polska nie tylko mówimy o tym, że jakość usług oferowanych naszym Klientom jest dla nas ważna. U nas za tym idą też czyny. Chcemy być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży i co sprawdza się podczas sprzątania. Dlatego na początku roku nasza kierownik ds. jakości, pani Magdalena Zandecka wzięła udział w szkoleniu pt. Profesjonalne utrzymanie czystości. Zorganizowane przez firmę Clean Mode szkolenie składało się z 6 modułów szkoleniowych – w sumie 56 lekcji o narzędziach, środkach chemicznych i powierzchniach.

  Oprócz wiedzy teoretycznej, mowa była także o praktyce wykonywania zawodu. To dla nas kolejne cenne wskazówki, które teraz będziemy wykorzystywać na co dzień w naszej pracy.
  Kolejne szkolenia już w planach. Zapraszamy do współpracy.

 • Gdzie można zastosować BIO-dezynfekcję (luty 2021)

  Jak pozbyć się koronawirusa z pomieszczeń? Polecamy oferowaną przez naszą firmę innowacyjną metodę BIO-dezynfekcji. Oparta jest na automatycznym zamgławianiu pomieszczeń bardzo skutecznym i ekologicznym środkiem Bio ActiW.

  Zachęcamy do obejrzenia naszego krótkiego wideo, gdzie można zobaczyć, jak jaki proces zamgławiania wygląda – wideo jest dostępne na YouTube.

  Ta unikalna metoda polega na jednoczesnej BIO-dezynfekcji całych pomieszczeń: gabinetów, open space, lobby budynków, wind, klatek schodowych i sanitariatów bez względu na ich wielkość. Nie ma też potrzeby usuwania wyposażenia tych pomieszczeń – mebli czy urządzeń.
  Podczas aplikacji nie jest wymagane stosowanie dodatkowych środków ochrony czy dodatkowego oczyszczania powierzchni. Środek ten nie pozostawia też nieprzyjemnych zapachów. Do pomieszczenia można wejść już po godzinie.

  BIO-dezynfekcję można stosować w następujących miejscach:
  • salony fryzjerskie
  • gabinety odnowy biologicznej
  • hotele, hostele
  • gabinety lekarskie
  • gabinety dentystyczne
  • obiekty przemysłowe
  • hale magazynowe
  • przestrzeń publiczna
  • przestrzeń biurowa

  Zapraszamy do obejrzenia wideo i do kontaktu z nami. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę. Działamy na terenie Poznania, Wrocławia i Warszawy. Także w okolicy tych miast.

 • Romwit Polska oferuje skuteczny środek do BIO-dezynfekcji pomieszczeń (styczeń 2021)

  BIO-dezynfekcja to w 100 % skuteczna, wydajna i bezpieczna metoda. Polega na zamgławianiu powierzchni jednym z najskuteczniejszych biobójczych i wirusobójczych substancji, spośród tych dostępnych obecnie na świecie. To środek Bio ActiW®. To Biobójcza Aktywna Woda. W naturalny sposób likwiduje bakterie, wirusy i grzyby, w tym także koronawirusa. Skuteczność preparatu potwierdzona została przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Preparat jest też w pełni biodegradowalny, więc jego użycie pozostaje w zgodzie z naturą.

  Stosujemy go do BIO-dezynfekcji całych pomieszczeń, gabinetów, powierzchni open space, lobby budynków, wind, klatek schodowych oraz sanitariatów. Bez względu na ich wielkość i wyposażenie.

  Działamy w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu, także w okolicy tych miast.

  Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu: Nowa usługa bezpiecznej BIO-dezynfekcji pomieszczeń z Romwit Polska. Polecamy również nasze wideo w tym temacie (dostępne jest tutaj).

  Polecamy też kontakt z nami – chętnie opowiemy o szczegółach i przygotujemy niezobowiązującą ofertę (kontakt).

 • Podsumowanie roku 2020 w Romwit Polska (styczeń 2021)

  To nie był łatwy rok. Koronawirus wywrócił wszystko do góry nogami. Były chwile zwątpienia, ale szybko otrząsnęliśmy się i ruszyliśmy do pracy po nowemu. Wdrożyliśmy nowe usługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i sytuacji za oknem. Nasze dezynfekcje pomieszczeń metodą zamgławiania i bio-dezynfekcja spotkały się z zainteresowaniem klientów. Nieustannie – mimo pracy w reżimie sanitarnym – dbaliśmy o wysoką jakość naszych usług, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby wykonywanie pracy było bezpieczne dla naszych pracowników i klientów.

  Skończyliśmy ten rok z nadzieją na mniej przeszkód w kolejnym roku. I tego życzymy również Państwu.

  A w liczbach nasz rok 2020 wyglądał następująco:
  • obsługiwaliśmy każdego miesiąca 84 klientów
  • pozyskaliśmy 8 nowych
  • zatrudnialiśmy 220 osób

  Powodzenia w nowym roku. Niech będzie dużo lepszy niż ten kończący się! Wszystkiego dobrego!

 • Nowa usługa bezpiecznej bio-dezynfekcji pomieszczeń z Romwit Polska (grudzień 2020)

  Po wdrożeniu dezynfekcji metodą zamgławiania pomieszczeń, o której pisaliśmy tutaj, wciąż szukaliśmy kolejnych rozwiązań na szybkie, skuteczne, ale co najważniejsze bezpieczne oczyszczanie pomieszczeń z koronawirusa, bakterii i innych zanieczyszczeń. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć takie rozwiązanie, które dziś możemy oferować naszym klientom.

  To bio-dezynfekcja, która wykorzystuje innowacyjną technologię opartą na naturalnym, ekologicznym i nieszkodliwym dla człowieka, roślin i sprzętów preparacie Bio ActiW®.

  Oferowana przez nas technologia automatycznego zamgławiania pomieszczeń jest jedną z najbardziej skutecznych i ekologicznych metod dezynfekcji biur, laboratoriów, sklepów, fabryk, magazynów czy salonów. Wykorzystuje ona biobójczą i wirusobójczą substancję jaką jest kwas podchlorawy. To w 100% skuteczna, wydajna i ekologiczna metoda likwidacji niebezpiecznych bakterii i wirusów. Idealna na koronawirusa.

  Stworzona została przez firmę Bio ActiW sp. z o.o. Firma ta jako nieliczna na świecie opracowała technologię stabilizacji tej niezwykle skutecznej przy dezynfekcji, a przy tym naturalnej substancji składającej się jedynie z wody i soli poddanej elektrolizie bez żadnych innych dodatków. W 2018 roku Unia Europejska oficjalnie zatwierdziła kwas podchlorawy jako skuteczny środek odkażający.
  Co ważne, badania międzynarodowe potwierdzają szybkie i skuteczne działania kwasu podchlorawego przeciwko wirusom, w tym SARS-CoV-2.

  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy naszą ofertę. Działamy na rynku od 27 lat. Jesteśmy obecni na terenie Warszawy, Wrocławia i Poznania. Sprzątamy także w okolicy tych miast.

 • Nowi klienci w Romwit Polska (grudzień 2020)

  W ostatnich miesiącach mimo trudnej sytuacji za oknem nasze portfolio klientów, u których wykonujemy usługę kompleksowego sprzątania wnętrz, powiększyło się o kolejne firmy.

  Nasi nowi klienci:
  • Centrum Medyczne Hetmańska, Poznań
  • Dom Medialny Święty Wojciech, Poznań
  • Integra Consulting Poland, Poznań
  • Jóźwiak S.C., Plewiska k. Poznania
  • GTFL, Warszawa
  Witamy na pokładzie i dziękujemy za zaufanie.

 • Usługa na czas pandemii – dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania (listopad 2020)

  Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się nasza usługa dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania, czyli profesjonalnie mówiąc: dezynfekcja przez mikrodyfuzję – fumigację.

  Stosujemy ją w pomieszczeniach, gdzie zaistniało ryzyko pojawiania się koronawirusa lub profilaktycznie. Czas dezynfekcji pomieszczenia biurowego o powierzchni 100 m3 wynosi ok. 30 minut.

  Stosowane środki
  Jedną z technologii, które stosujemy jest sprzęt mikrodyfuzor HYGIASEPT Easysept francuskiego koncernu HYGECO oraz środka NANOCLEAN AIR GDU produkowanego przez polską spółkę MCPOLSKA.PL.
  Środek ten ma najszersze spektrum biobójcze i działa w najkrótszym czasie, tj. do 15 minut. Niszczy bakterie, wirusy, grzyby, spory i prątki. Ponadto zapobiega namnażaniu się bakterii oraz usuwa przykre zapachy.

  Jak przygotować się do dezynfekcji poprzez zamgławianie
  Przed dezynfekcją należy pozamykać okna i drzwi, wyłączyć wentylację i klimatyzację. Pomieszczenia powinny być czyste a zbędne wyposażenie schowane. Zamgławianie nie zadziała na powierzchnie zakryte. Należy schować produkty spożywcze i ewentualnie zakryć rośliny.
  W czasie dezynfekcji oraz przez 15 minut po niej w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Po zakończeniu usługi należy intensywnie wywietrzyć pomieszczenia.

  Przygotowaliśmy też krótki filmik pokazujący, jak to wygląda w praktyce – dostępny jest na naszym kanale na You Tube tutaj.
  Dostępność usługi uzależniona jest od liczby zleceń. Reagowanie priorytetowe może być zagwarantowane w przypadku rezerwacji gotowości takiej usługi.

  Zapraszamy do kontaktu – chętnie przygotujemy ofertę z wyceną.

 • 5 zasad doboru środków chemicznych do czyszczonych powierzchni (listopad 2020)

  Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma ważnymi zasadami dotyczącymi doboru środków do sprzątania w zależności od tego, jaką powierzchnię chcemy umyć.

  5 zasad:
  1. Należy tak dobierać środki do czyszczenia, aby odpowiadały swojemu przeznaczeniu.
  2. Lepiej użyć samej wody do sprzątania niż dodać nieodpowiedni środek lub taki, który jest zbyt mocny. Nasi pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenia ze stosowanych środków, a w przypadku wątpliwości, zawsze mogą poradzić się koordynatora.
  3. Mocne środki chemiczne bywają pomocne, ponieważ szybko usuwają brud, ale mogą zniszczyć czyszczoną powierzchnię. Obecnie odchodzi się od stosowania mocnych środków chemicznych z uwagi na bezpieczeństwo pracowników sprzątających, czyszczoną powierzchnię i ekologię.
  4. Mocne środki chemiczne zastępuje się obecnie pracą mechaniczną, np. poprzez użycie odpowiedniej ściereczki z mikrofibry z dodatkiem wody zdemineralizowanej lub łagodnego środka. Efekt może być taki sam jak przy użyciu mocnego środka chemicznego.
  5. Skład środków chemicznych różnych producentów jest podobny. Mimo to należy obowiązkowo zapoznać się z etykietą i kartą charakterystyki produktu. W razie dalszych wątpliwości nasi pracownicy mogą zapytać o to koordynatora, technologa lub służbę BHP.

  W Romwit Polska sprzątamy od 27 lat. Zatrudniamy ok. 250 pracowników. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę (kontakt).

 • Organizujemy wewnętrzne audyty jakościowe u Klientów (październik 2020)

  W Romwit Polska stawiamy na jakość wykonywanych usług. I nie są to tylko puste słowa, ale stoją za tym konkretne działania. W minionych latach wybrani Pracownicy kontrolowali jakość naszych usług na obiektach u Klientów. W tym roku powołaliśmy do tego zadania Kierownika ds. jakości. Do zadań tej osoby należy odwiedzanie wszystkich Klientów i obiektów, na których dbamy o utrzymanie czystości i kontrola jakości.

  Co konkretnie sprawdzamy? W pierwszej kolejności podczas odwiedzin na obiekcie sprawdzana jest dokumentacja dot. sprzątania. Analizowane są plany działania, lista środków czystości, karta usługi, karty stosowanych środków itd.
  Następnie prowadzone są rozmowy z Pracownikami sprzątającymi. Sprawdzane są także stosowane środki czystości i sprzęt używany do sprzątania. Ostatnim etapem jest zweryfikowanie, jak wykonywanie czynności sprzątających przebiega w praktyce.

  Celem tych działań jest skontrolowanie jakości, ale także poszukanie usprawnień, aby podnosić jakość wykonywanych usług na obiektach.

  Przypominamy, że sprzątamy w biurach, hotelach, salonach, sklepach, fabrykach i laboratoriach. Działamy od 27 lat. Zatrudniamy ok. 250 pracowników. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę (kontakt).

 • Metody i technika sprzątania (październik 2020)

  Jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz, to możemy wyszczególnić 2 rodzaje sprzątania: metodą wiaderkową i natryskową. Zanim jednak to nastąpi należy z elementów wyposażenia wnętrz usunąć kurz na sucho, a dopiero potem na mokro wyczyścić powierzchnię wodą z wiaderka lub poprzez spryskanie mytej powierzchni. Ważne jest dopasowanie środków czystości, których użyjemy, do zabrudzenia i rodzaju powierzchni. Gdy powierzchnia jest już czysta, osuszamy ją i kontrolujemy jakość wykonanej pracy.

  W przypadku czyszczenia podłóg, w pierwszej kolejności usuwamy kurz – szczotką lub odkurzaczem. A następnie myjemy podłogę na mokro, odpowiednio dobierając detergenty i ich ilość. Na koniec osuszamy powierzchnię i sprawdzamy, czy prace wykonane zostały należycie.

  Polecamy się w Romwit Polska do sprzątania wnętrz biur, laboratoriów, hoteli, klatek schodowych, sklepów i fabryk. Działamy na terenie Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy. Także w okolicy tych miast.

 • Gdzie sprzątamy (wrzesień 2020)

  Romwit Polska działa na polskim rynku od ponad 27 lat. Obecnie zatrudniamy ok. 250 przeszkolonych pracowników i na stałe obsługujemy ok. 100 firm każdego miesiąca.

  Oferujemy kompleksowe usługi sprzątania wnętrz i terenów wokół firm. Pracujemy dla firm usługowych i produkcyjnych, także dla hoteli i banków. Wśród naszych Klientów są biura podróży, sklepy, kancelarie prawne oraz gabinety lekarskie i laboratoria. Odpowiadamy za czystość również na terenie przedszkoli i szkół. Do regularnej współpracy zatrudniają nas także wspólnoty mieszkaniowe. Działamy w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Także w okolicy tych miast.
  Wśród naszych Klientów są VW, Google, Onet, Arvato i EY.
  Jeśli chcieliby Państwo poznać referencje, jakie wystawiają nam nasi Klienci, zapraszamy tutaj.

 • Zaplanuj jesienne porządki wokół firmy z Romwit Polska (wrzesień 2020)

  Zanim się obejrzymy, jesień rozgości się za oknem. Już dziś zaplanuj porządki wokół firmy. Polecamy się w Romwit Polska do kompleksowego dbania o tereny wokół firmy.

  Co można nam zlecić? Poniżej przedstawiamy czynności, które zazwyczaj powierzają nam nasi Klienci w zakresie utrzymania porządku jesienią wokół ich biura, hotelu, przychodni czy innego miejsca.


  Lista jesiennych prac wokół firmy:
  • regularne usuwanie śmieci z trawników, chodników, parkingów,
  • opróżnianie koszy na śmieci,
  • zamiatanie dróg, parkingów, chodników, placów,
  • dbanie o trawniki, w tym koszenie i wywóz ściętej trawy,
  • dbanie o rośliny – nawożenie i podlewanie, ale także ochrona chemiczna przed szkodnikami i chorobami,
  • przycinanie żywopłotów, drzew i krzewów,
  • regularne grabienie i usuwanie liści,
  • drobne naprawy wokół firmy – usługa „złotej raczki”.

  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę i opowiemy o szczegółach możliwej współpracy.
  Zatrudniamy ok. 250 przeszkolonych Pracowników, w tym także ogrodników. Działamy w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Także w okolicy tych miast. Na stałe obsługujemy ok. 100 firm każdego miesiąca.

 • Dbamy o dobre przygotowanie naszych Pracowników do sprzątania na obiektach (sierpień 2020)

  Oprócz regularnych szkoleń prowadzonych dla naszego Personelu z zasad sprzątania, dbamy też o prowadzenie bieżącej dokumentacji dotyczącej obiektów, na których sprzątamy.

  Każdy Pracownik odpowiedzialny za dane miejsce, posiada tzw. plan higieny, gdzie zdefiniowane jest, co, kiedy i jak należy sprzątać. Tam także określony jest dobór najskuteczniejszych do danego zabrudzenia środków chemicznych.
  Każdy Pracownik dysponuje również listą środków chemicznych, ma swój grafik i zakres powierzonych prac. Dodatkowo na karcie ma dostępną charakterystykę środków chemicznych, aby prawidłowo i zgodnie z zastosowaniem je stosować. Powadzimy także zeszyty obiektu, gdzie na bieżąco rejestrowane są wszystkie prace.
  Takie podejście pozwala nam działać jeszcze skuteczniej.

  Polecamy się do sprzątania w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu, także w okolicy tych miast. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszych usług, który jest dostępny tutaj.

 • Wykorzystaj kolory do sprzątania (sierpień 2020)

  W swojej pracy nasz zespół sprzątający stosuje prostą zasadę kodowania kolorem. Ułatwia ona nam bardzo sprzątanie u naszych Klientów w biurach, hotelach, laboratoriach i na halach. Takie kodowanie materiałów, które służą do sprzątania, można też zastosować w domu.

  Kodowanie kolorem można stosować do ściereczek, mopów, trzonków kija i wiaderek. I tak np. kolor czerwony może być przeznaczony np. dla ściereczek, których używamy tylko w łazience, a niebieski dla pozostałych stref. Jeśli mamy do dyspozycji więcej kolorów, wtedy czerwony może być dla toalety, żółty dla łazienki, zielony dla kuchni, a niebieski dla pokoi czy biura.
  To ważne, aby do czyszczenia różnych pomieszczeń i powierzchni nie używać tych samych ścierek czy mopa.
  Polecamy tę prostą metodę. A Romwit Polska polecamy do sprzątania w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Także w okolicy tych miast. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę. Zapraszamy do kontaktu.

 • Kolejność czynności podczas sprzątania – porady od Romwit Polska (lipiec 2020)

  W minionym miesiącu pisaliśmy o właściwej kolejności sprzątania (wpis dostępny jest tutaj). Dziś podpowiadamy, jaką kolejność czynności należy zachować przy sprzątaniu, aby było ono efektywne.
  Na początek myjemy naczynia – ręcznie lub korzystając ze zmywarki. Następnie zabieramy się za uzupełnienie artykułów higienicznych. Np. w toaletach w biurach będą to podajnik na papier i mydło, papier toaletowy itp. W kolejnym kroku opróżniamy kosze na śmieci. Dopiero wtedy zajmujemy się sprzątaniem wyposażenia pomieszczeń. Wycieramy kurze, usuwamy zanieczyszczenia, by na koniec umyć podłogi.


  Tę kolejność stosujemy podczas sprzątania wnętrz u naszych klientów w biurach, laboratoriach, sklepach, hotelach, salonach i fabrykach w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, także w okolicy tych miast.
  Ale wskazówki te są także pomocne podczas sprzątania w domu.

  Polecamy się do sprzątania!

 • Zadbamy o tereny zielone wokół Twojej firmy (lipiec 2020)

  Firmy wracają już do biur po pracy w trybie home office, więc czas też mocniej zainwestować w porządki wokół biura. W Romwit Polska zatrudniamy wykwalifikowany personel sprzątający i ogrodników, którzy regularnie dbają o porządki i estetykę terenów zielonych wokół biur, fabryk i innych miejsc pracy.

  Zajmujemy się m.in.:
  • zbieraniem i usuwaniem śmieci
  • przycinamy żywopłoty i drzewa
  • sadzimy rośliny i nawozimy te już rosnące
  • zabezpieczamy rośliny i drzewa przed szkodnikami
  • sprzątamy drogi, chodniki, parkingi i place
  • możemy także odnowić elementy metalowe czy drewniane wokół firmy

  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.
  Zatrudniamy 250 pracowników i działamy w 4 lokalizacjach: Poznań, Wrocław, Warszawa i Katowice, także w okolicy tych miast.

 • Właściwa kolejność sprzątania (czerwiec 2020)

  W Romwit Polska oferujemy kompleksowe sprzątanie wnętrz. Regularnie szkolimy naszych pracowników, aby podnosić ich kompetencje w zakresie sprzątania, doboru środków i radzenia sobie z nietypowymi zabrudzeniami.

  Jedną z podstawowych zasad jest prawidłowa kolejność sprzątania pomieszczeń. W pierwszej kolejności należy sprzątać biura, następnie sale konferencyjne, by przejść do pomieszczeń, które wymagają poświęcenia większej ilości czasu, zastosowania innych środków czyszczących i mają więcej elementów do sprzątnięcia. Są to kuchnie i łazienki. Na samym końcu sprzątamy ciągi komunikacyjne, tj. korytarze, klatki schodowe, windy i wejścia.

 • Podziękowania dla Pracowników od Prezesa Witolda Sierszeńskiego (czerwiec 2020)

  „Ostatnie tygodnie były bardzo wymagające dla całej naszej firmy. Ogłoszenie pandemii spowodowało konieczność wprowadzenia nagłych zmian w funkcjonowaniu nie tylko biura, ale przede wszystkim naszych prac na obiektach u Klientów. Przy ponad 100 Klientach i ok. 240 Pracownikach w 4 lokalizacjach to naprawdę ogromne wyzwanie.
  Bardzo zależało nam na stworzeniu naszym Pracownikom i Klientom możliwie najbardziej bezpiecznych warunków do pracy. Wprowadziliśmy szereg zmian, dostosowaliśmy naszą pracę do ogłoszonego reżimu sanitarnego, dokonaliśmy przesunięć kadrowych, aby zapewnić utrzymanie usług i ciągłość działania firmy.
  To były wymagające tygodnie. Również te najbliższe będą od nas wymagały wzmożonej czujności i zachowania dodatkowych środków bezpieczeństwa, ponieważ pandemia wciąż trwa.
  Chciałbym podziękować naszym Pracownikom za dostosowanie się do nowych wymagań, przestrzeganie zasad i kontynuowanie wykonywania swoich zadań na jak zawsze wysokim poziomie.
  Zaistniała sytuacja pokazała, że jesteśmy w stanie wspólnie przejść przez turbulencje. Dziękuję wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili”.  Witold Sierszeński, Prezes Romwit Polska

 • Nowi Klienci w Romwit Polska (maj 2020)

  Wirus przeszkadza nam w pracy, ale nie stoimy w miejscu.

  W ostatnim czasie do grona naszych Klientów dołączyły kolejne firmy:
  • PKF Consult z Poznania
  • Rohlig SUUS z Tarnowa Podgórnego

  Dziękujemy za zaufanie. Pracujemy w następujących miastach: Poznań, Wrocław, Warszawa i Katowice. Także w okolicy tych miast. Wykonujemy usługę kompleksowego sprzątania wnętrz. Szczegółowy wykaz usług, które można nam powierzyć dostępny jest na naszej stronie w zakładce usługi.

  Polecamy się do sprzątania. Zachęcamy do kontaktu – chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • Rodzaje zabrudzeń rozpoznajemy natychmiast – sprzątanie zleć fachowcom z Romwit Polska (maj 2020)

  Możemy wyszczególnić kilka rodzajów zabrudzeń, z którymi spotykamy się w naszej pracy podczas sprzątania wnętrz biur, hoteli, salonów, sklepów, laboratoriów czy hali.

  Do zabrudzeń organicznych zaliczamy plamy i zabrudzenia wykonane tłuszczem, żywnością, herbatą, sokiem czy smarem. Wśród zabrudzeń mineralnych są te z osadu kamiennego, wapienne, uryna czy osady pobudowlane. W ostatniej grupie zabrudzeń syntetycznych znajdziemy zabrudzenia zrobione np. długopisem, pisakiem, ale też te od żywicy, kleju czy gumy do żucia.

  Rozpoznanie rodzaju zabrudzenia jest ważne w naszej codziennej pracy. Ponieważ w zależności od rodzaju zabrudzenia stosujemy inny środek usuwający plamy. Do zabrudzeń organicznych stosujemy środek zasadowy o pH 8-14. Z mineralnymi plamami najlepiej poradzi sobie środek kwasowy, który ma niższe pH, czyli 1-6. Z kolei do zabrudzeń syntetycznych stosujemy produkt Tenzi Punkt, który opracowany został – podobnie jak inne produkty, których używamy w naszej pracy – przez firmę Tenzi, z którą współpracujemy. Produkty te bardzo dobrze radzą sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń.

  W Romwit Polska regularnie dbamy o podnoszenie przez naszych pracowników kwalifikacji w zakresie znajomości zasad i technik sprzątania.
  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie. Także w okolicy tych miast. Lista naszych usług dostępna jest tutaj.

 • Nasze działania w zakresie pandemii koronawirusa (marzec 2020)

  Chcielibyśmy zapewnić naszych Pracowników i Klientów, że cały czas monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy.

  Utworzyliśmy centrum zarządzania w naszej firmie. Wyznaczyliśmy osobę, która zbiera od Pracowników i Koordynatorów wszystkie informacje dotyczące bezpośrednio lub pośrednio koronawirusa. Dotyczą one m.in. środków i sprzętu, zakupów i logistyki.

  Kontakt do Centrum Zarządzania Kryzysowego Romwit Polska:
  Magdalena Zandecka
  Tel. 663 733 761
  E-mail: magdalena.zandecka@romwit.pl

  Bieżące komunikaty publikujemy na naszym Facebooku.

 • Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem (marzec 2020)

  Poniżej przypominamy podstawowe zasady profilaktyczne, które pomogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
  1. Zaleca się często myć ręce mydłem lub środkiem antybakteryjnym przez min. 30 sekund.
  2. Jeśli kichamy i/lub kaszlemy, koniecznie zasłaniajmy usta łokciem, nie dłonią.
  3. Nie przebywajmy za blisko (mniej niż 1 metr) osoby, która kicha lub kasze.
  4. Należy unikać dużych skupisk ludzki.
  5. Należy ograniczyć podróże w rejony, gdzie jest duże nasilenie wirusa.
  6. Jeśli zostaliśmy objęci kwarantanną, należy bezwzględnie dostosować się do zaleceń pozostania w domu.
  7. Jeśli czujemy się gorzej i mamy objawy podobne do tych występujących przy grypie (szczególnie wysoką gorączkę, kaszel i duszności), zostańmy w domu i skontaktujmy się z bezpłatną infolinią NFZ pod numerem telefonu 800-190-590.


  Na załączonym obrazu publikujemy instrukcję, jak skutecznie myć ręce. Prosimy nie bagatelizować tych zaleceń. Grafikę przygotował Główny Inspektorat Sanitarny.

 • Zalecenia dotyczące koronawirusa (marzec 2020)

  W związku z rozprzestrzeniającym się w kraju koronawirusem przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
  • należy często myć ręce mydłem przez min. 30 sekund lub środkiem antybakteryjnym
  • należy rozważyć rezygnację z podróży, szczególnie do krajów, gdzie sytuacja związana z wirusem jest poważna
  • należy na bieżąco śledzić doniesienia i zalecenia dotyczące dynamicznie rozwijającej się sytuacji. Rzetelne informacje można znaleźć na stronach instytucji publicznych pod adresami www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus
  • warto na bieżąco śledzić doniesienia publikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia na Facebooku i na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na Facebooku
  • jeśli zaobserwujemy u siebie gorsze samopoczucie (gorączkę lub inne objawy grypopodobne), należy nie wychodzić z domu, ograniczyć kontakty z innym osobami i skontaktować się telefonicznie z bezpłatną infolinią NFZ pod nr tel. 800-190-590
  • nie należy zgłaszać się samemu do przychodni, szpitala czy zamawiać prywatna wizytę u lekarza
  • należy bezwzględnie stosować się do rekomendacji służb sanitarnych i rządu

 • Prezes Romwit Polska, Witold Sierszeński podsumowuje rok 2019 w naszej firmie (luty 2020)

  Zapytaliśmy naszego Prezesa, Pana Witolda Sierszeńskiego o to, jak ocenia miniony rok w Romwit Polska i jakie ma plany na nowy rok. Zapraszamy na krótki wywiad.

  Panie Prezesie, jaki był rok 2019 dla Romwit Polska?
  WS: Rok 2019 dla naszej firmy był dobry mimo wielu przeszkód, z którymi musi borykać się polski przedsiębiorca. Poszerzyliśmy grono naszych klientów i zdobyliśmy nowe doświadczenia, teraz z optymizmem wkraczamy w 2020 rok.
  Z czego jest Pan najbardziej dumny w Romwit Polska w 2019 r.?
  WS: Pomimo kłopotów kadrowych na rynku pracy zatrudniliśmy nowych, wartościowych pracowników, stworzyliśmy kolejne miejsca pracy. Udało nam się osiągnąć założone cele i zoptymalizować część procesów biznesowych.
  A jakie zmiany planuje Pan w 2020 r.? Na czym firma będzie się skupiać?
  WS: Przyszłość to automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych, to niewykorzystany potencjał branży usług utrzymania czystości. Będziemy nadal wdrażać i rozwijać nowe technologie, dążąc dzięki nim do obniżenia kosztów operacyjnych i podnoszenia jakości.

 • Jak wybrać firmę do sprzątania? (luty 2020)

  Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, zanim podejmiemy współpracę z firmą sprzątającą wnętrza naszej firmy, hotelu, magazynu, sklepu czy laboratorium.

    1. Oferta – warto dokładnie przeanalizować wszystkie możliwe usługi danej firmy sprzątającej. Najlepiej byłoby, aby wszystkie usługi, których szukamy, powierzone zostały jednej firmie. Być może dziś zależy nam tylko na podstawowej usłudze sprzątania. Może się jednak okazać, że za kilka miesięcy będziemy chcieli tę usługę poszerzyć o np. drobne prace naprawcze, uprzątnięcie terenów zielonych wokół firmy, posprzątanie po imprezie czy inne prace.
  2. Doświadczenie – firmy sprzątające z wieloletnim doświadczeniem na rynku wiedzą, jak poradzić sobie z wymagającymi zabrudzeniami i powierzchniami. Mają też odpowiednie środki i maszyny, które sprostają takim wymaganiom.
  3. Liczba pracowników firmy sprzątającej – to także ważny aspekt, który mówi nie tylko o skali działania firmy i jej popularności wśród Klientów. Większa liczba pracowników to także pewność, że w przypadku konieczności przysłania do Klienta większej liczby osób sprzątających czy konieczności wydelegowania zastępstwa, firma sprzątająca będzie miała odpowiednie zasoby do tego.
  4. Elastyczność – ważnym elementem takiej współpracy jest elastyczne podejście firmy sprzątającej do oferowanych usług, ale także i do współpracy. Warto podpytać, czy i jak szybko firma jest w stanie reagować na niezaplanowane sytuacje. Czy ma zasoby pracowników do oddelegowania do ewentualnych usług dodatkowych, które mogą się nagle pojawić.
  5. Opinie o firmie – referencje o firmie, opinie pracowników i Klientów w internecie także warto sprawdzić, aby mieć pewność, że rozpoczniemy współpracę z firmą godną zaufania.

  Jak widać nie tylko cena jest ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy sprzątającej do współpracy.
  Zapraszamy do zapoznania się z pełnym katalogiem naszych usług (lista usług).
  Działamy na rynku od 1993 r. Każdego miesiąca obsługujemy kilkadziesiąt firm na terenie Poznania, Wrocławia i Warszawy, także w okolicach tych miast. Zapraszamy do kontaktu.

 • Jak wybrać odpowiedni środek do sprzątania? (luty 2020)

  Aby skutecznie usunąć plamy i zanieczyszczenia, należy wybrać odpowiedni środek. Inny będzie skuteczny do zabrudzeń tłustych, a innego użyjemy do zanieczyszczeń wapiennych.

  Jeśli odczyn środka chemicznego jest kwasowy, usuniemy nim zabrudzenia wapienne. Takie środki mają pH od 0 do 5,5. W swoim składzie mają one zazwyczaj kwasy, takie jak np. cytrynowy, szczawiowy, fosforowy, azotowy, solny fluorowodorowy czy siarkowy.
  Jeśli jednak mamy do usunięcia tłuste plamy, zdecydowanie lepiej poradzi sobie z nimi środek zasadowy z pH od 8,5 do 14. Jego skład jest inny. Tutaj znajdziemy przede wszystkim wodorotlenek sodu lub wodorotlenek potasu. Ten pierwszy dobrze umyje posadzki czy poradzi sobie z usunięciem plam z ropy. Ten drugi – wodorotlenek potasu – usuwa tłuste plamy np. z piekarników, grilla, przypalonych garnków czy patelni.

  Jeśli zdecydują się Państwo na powierzenie usług sprzątania Romwit Polska, będą mieli Państwo pewność, że zastosowane zostaną odpowiednie środki dopasowane do zabrudzenia i jego stopnia. Szkolimy naszych pracowników w tym zakresie.

  Polecamy nasze usługi sprzątania pomieszczeń biurowych, hoteli, sklepów, przychodni, laboratoriów i magazynów. Działamy na terenie Poznania, Warszawy i Wrocławia, także w okolicy tych miast.
  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • 2019 rok w liczbach w Romwit Polska (styczeń 2020)

  Rok 2019 był dla nas bardzo pracowity. Zarządzanie i koordynacja pracy ponad 250 Pracowników zlokalizowanych w 4 oddziałach (Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice) to wyzwanie. Każdego miesiąca obsługujemy ponad 90 Klientów.

  Nieustannie dbamy o podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług, dlatego w 2019 r. w Romwit Polska wprowadziliśmy następujące zmiany:
  - wymieniliśmy stosowane środki chemiczne na ofertę sprawdzonej i bardzo dobrej firmy Tenzi
  - szkoliliśmy się, aby poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowe skuteczne metody utrzymania czystości
  - kupiliśmy nowy sprzęt do skutecznego i efektywnego sprzątania: Taski Procarpet 30 do czyszczenia wykładzin dywanowych i i-mop – automat do mycia podłóg i mopowania
  - zatrudniliśmy kolejnych Koordynatorów, obecnie zatrudniamy 7 osób na tym stanowisku
  - wdrożyliśmy nową aplikację do zarządzania procesami w firmie (m.in. do firmowych zakupów, budżetowania, do obiegu dokumentów)

  Dziękujemy Państwu za kolejny rok spędzony wspólnie z nami. Życzymy wielu sukcesów w nowym 2020 roku, dużo energii i pomyślności.

 • Skuteczna firma sprzątająca w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu to MY (grudzień 2019)

  Romwit Polska to 250 doświadczonych Pracowników, którzy każdego miesiąca dbają o utrzymanie czystości u naszych 90 Klientów.

  Gdzie sprzątamy? Praktycznie wszędzie. Najczęściej są to biura, sklepy, magazyny i przychodnie. Ale można nas także spotkać w hotelach, na halach, w laboratoriach i w fabrykach. Polecamy się również do sprzątania po imprezach i remontach. O tereny zewnętrzne wokół firmy też zadbamy – nie tylko posprzątamy, ale i zadbamy o rośliny i drzewa.
  Działamy na terenie Poznania (siedzibę firmy mamy w pobliskim Luboniu), w Warszawie i we Wrocławiu. Obsługujemy też firmy stacjonujące wokół tych miast.
  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę (kontakt).

 • Wdrożyliśmy nową aplikację do zarządzania procesami firmowymi (grudzień 2019)

  Aby nadążyć za coraz większą liczbą zadań, procesów, Pracowników i Klientów, staramy się, aby narzędzia, z których korzystamy w naszej pracy administracyjnej sprostały tym wyzwaniom.

  Przy 250 Pracownikach i ponad 90 Klientach obsługiwanych w każdym miesiącu to nie lada wyzwanie. Z pomocą przyszła do nas nowa aplikacja. Jesteśmy już po testach. Aplikacja będzie nas wspierać w skutecznym i sprawnym zarządzaniu procesami w firmie. Za jej pośrednictwem będziemy realizować zakupy, konstruować i rozliczać budżety. Przeniesiemy tu także obieg dokumentów. Mamy nadzieję, że dzięki niej w nowym roku będziemy mogli jeszcze szybciej sprostać wszystkim wyzwaniom, które rzuca nam coraz większa liczba Klientów, których obsługujemy.

 • Sprzątanie biur w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu (listopad 2019)

  Romwit Polska posiada ponad 25-letnie doświadczenie w świadczeniu usług kompleksowego utrzymania czystości w biurach. Działamy na terenie Poznania, Warszawy i Wrocławia, także w okolicy tych miast. Zatrudniamy ponad 250 Pracowników, obsługując każdego miesiąca ponad 90 Klientów.

  Zakres naszych prac w biurach może obejmować:
  • utrzymanie czystości stref wejściowych, wind, holi, ciągów komunikacyjnych,
  • utrzymanie czystości sal konferencyjnych i ich zaplecza,
  • zapewnienie czystości w toaletach, uzupełnianie środków higienicznych,
  • sprzątanie na zapleczu, w kuchniach, pomieszczeniach socjalnych i magazynowych,
  • czyszczenie sufitów podwieszanych, fliz na ścianach w kuchni,
  • usuwanie kurzu ze sprzętów i mebli biurowych,
  • czyszczenie wykładzin i podłóg,
  • mycie okien,
  • czyszczenie żaluzji i wertikali,
  • prace tzw. „złotej rączki”,
  • dezynsekcja i dezynfekcja,
  • inne prace uzgodnione z Klientem.

  Do powierzonych nam zadań może należeć także dbanie o tereny zielone wokół biura i wewnątrz budynku. Także utrzymanie czystości na parkingach.

  Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • 4 rodzaje sprzątania z Romwit Polska w Poznaniu (listopad 2019)

  Możemy wyróżnić 4 rodzaje sprzątania:
  1. sprzątanie codzienne, czyli sprzątanie pielęgnacyjne, które polega na usuwaniu bieżących zanieczyszczeń, które gromadzą się każdego dnia w biurze, hotelu, laboratorium, sklepie czy na hali,
  2. sprzątanie okresowe, w ramach którego usuwany zabrudzenia bieżące i te, które powstały od ostatniego sprzątania okresowego; to sprzątanie powinno być wykonywanie 1 raz w tygodniu,
  3. sprzątanie gruntowne – w przypadku tego sprzątania powinniśmy doczyścić wszystkie powierzchnie, usunąć zabrudzenia i stare powłoki ochronne; tu konieczne będzie zastosowanie mocniejszych środków chemicznych,
  4. zabezpieczenie – ten ostatni rodzaj sprzątania powoli przedłużyć żywotność powierzchni i ułatwi kolejne sprzątania, zmniejszając ich koszt.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu. Ale także we Wrocławiu i w Warszawie. Zatrudniamy ok. 250 Pracowników i aktualnie obsługujemy ok. 90 Klientów. Zachęcamy do kontaktu – chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • Jesienne porządki wokół firmy z Romwit Polska (październik 2019)

  Do Poznania zawitała już jesień. Za chwilę trawniki przykryte zostaną kolejną warstwą kolorowych liści. Dlatego przypominamy, że mogą Państwo powierzyć Romwit Polska prace porządkowe wokół firmy. Nasi pracownicy zadbają o porządek wokół Państwa biura, hotelu, przychodni, magazynu czy sklepu.

  Zachęcamy do zapoznania się z pracami, które na co dzień wykonujemy dla naszych prawie 90 obecnych klientów:
  Wśród powierzonych nam prac mogą znaleźć się następujące działania:
  • zbieranie śmieci,
  • zamiatanie dróg, parkingów, chodników, placów,
  • koszenie, grabienie oraz wywóz ściętej trawy,
  • przycinanie żywopłotów, drzew i krzewów,
  • grabienie i usuwanie liści,
  • utrzymanie zieleni poprzez nawożenie, podlewanie i ochronę chemiczną przed szkodnikami i chorobami.
  Do wyżej wymienionych prac dedykujemy przeszkolonych pracowników oraz wykwalifikowanego ogrodnika. Zatrudniamy ponad 250 osób w Poznaniu, Warszawie i w Wrocławiu.
  Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty. Polecamy się do jesiennych porządków!

 • Kupujemy kolejne nowoczesne maszyny do sprzątania (wrzesień 2019)

  W Romwit Polska chętnie śledzimy nowości sprzętowe, które mogłyby nam pomóc w jeszcze skuteczniejszym sprzątaniu na obiektach naszych Klientów. W ostatnim czasie testowaliśmy i przyglądaliśmy się bliżej 2 maszynom: Taski Procarpet 30 do czyszczenia wykładzin dywanowych i i-mop - automatowi do mycia podłóg i mopowania.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, jakie dają obie maszyny. Już wkrótce wyposażymy w nie naszych Pracowników – podsumowuje prezentację sprzętów Witold Sierszeński, prezes Romwit Polska.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu, także w okolicy tych miast. Zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty.

 • Drobne naprawy i sprzątanie w Poznaniu (wrzesień 2019)

  W Romwit Polska oferujemy oprócz usługi kompleksowego sprzątania, także usługę drobnych prac naprawczych. Nasze usługi tzw. „złotej rączki” mogą dotyczyć napraw elektrycznych, stolarskich czy kanalizacyjnych. Nasi pracownicy naprawią sprzęt elektryczny, wymienią zamki w drzwiach, wykonają drobne naprawy mebli, armatury sanitarnej, powieszą tablice, obrazy czy wykonają drobne prace budowlane.

  Pracownicy Romwit Polska w Państwa firmie będą do dyspozycji w trakcie godzin urzędowania lub pojawią się na wezwanie w przypadku nagłej awarii.

  Jesteśmy dostępni w Poznaniu i okolicy. Działamy także we Wrocławiu i w Warszawie. Również w okolicy tych miast. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę wraz z wyceną. Zachęcamy do kontaktu.

 • Firma sprzątająca w Warszawie (wrzesień 2019)

  Romwit Polska działa na rynku od 1993 r. Oferujemy kompleksowe usługi sprzątania hoteli, biur, magazynów, przychodni, laboratoriów i innych pomieszczeń.

  Szczegółowy wykaz naszych usług znajdą Państwo w zakładce usługi.
  Zatrudniamy ponad 240 pracowników w Warszawie, ale także w Poznaniu i we Wrocławiu. Sprzątamy w tych miastach i w ich okolicy. Wśród naszych klientów są wielkie i znane marki, średnie firmy, ale także małe przedsiębiorstwa. Zachęcamy do złożenia zapytania – chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę >> kontakt

 • Zasady usuwania kurzu z podłóg (sierpień 2019)

  Dzięki naszym poradom mogą Państwo sprzątać skuteczniej, także w domu. Istnieją metody usuwania kurzu z podłóg, które pomagają robić to lepiej.

  Niezależnie od tego, czy usuwamy kurz zmiotką czy potem mopujemy na mokro, powinniśmy zrobić to w następujący sposób:

  1. gdy pomieszczenie, które sprzątamy, jest puste:
  - osoby praworęczne zaczynają zgodnie ze wskazówkami zegara, czyli od lewej strony przy krawędziach pomieszczenia. Najpierw osuwamy kurz z obrzeży, a dopiero potem ze środka pomieszczenia. Jak zrobić to na środku pokoju? Zaczynamy od jednego końca pokoju i przesuwamy szczotkę czy mopa przed siebie, do przeciwległego końca pomieszczenia. Gdy dotrzemy do ściany, zawracamy, ale wracamy nie tą samą drogą, ale obok już wyczyszczonego miejsca. I ponownie, gdy dotrzemy do przeciwległej ściany pomieszczenia, zawracamy i czyścimy powierzchnię obok;
  - osoby leworęczne – odwrotnie niż powyżej, czyli zaczynamy w odwrotnym kierunku niż wskazówki zegara;

  2. gdy w pomieszczeniu są meble:
  - najpierw sprzątamy pomiędzy meblami, a dopiero potem na środku czy tam, gdzie mebli nie ma;

  3. długie korytarze
  - zasada jest taka jak w p. 1. Osoby praworęczne zaczynają od lewej strony przy krawędzi ściany, usuwają kurz z podłogi przesuwają zmiotkę lub mopa do końca korytarza, po jego obwodzie, aby najpierw usunąć kurz przy krawędziach;
  - dopiero potem usuwamy kurz ze środka korytarza, przesuwając mopa lub zmiotkę od jednego długiego krańca do drugiego (wzdłuż korytarza), a gdy dotrzemy do ściany, zawracamy i obok już wyczyszczonej powierzchni powtarzamy czynność w przeciwległym kierunku.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Katowicach, Warszawie i we Wrocławiu. Także w okolicach tych miast (kontakt).

 • Nowi klienci Romwit Polska (sierpień 2019)

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy do grona naszych Klientów dołączyły następujące firmy:
  • ZRUG Poznań
  • TECHLAND Wrocław
  • DERMATIC Poznań
  • WZ Partners Warszawa i Poznań
  • Agencja Badań Medycznych Warszawa
  • Łazienkaplus.pl Żerniki
  • AKPA Warszawa
  • Deloitte Poznań

  Dla powyższych Klientów realizujemy usługi kompleksowego sprzątania wnętrz. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę usługi, gdzie opisaliśmy zakres prac, który można nam powierzyć. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy wstępną ofertę.


 • Mycie szyb metodą odwróconej osmozy (lipiec 2019)

  Do mycia szyb pracownicy Romwit Polska stosują niezawodną metodę odwróconej osmozy. Polega na użyciu wody oczyszczonej ze związków chemicznych, dzięki czemu staje się miękka. Pozbawienie jej tych elementów sprawia, że woda taka jest idealna do usuwania brudu i innych zanieczyszczeń. Mycie nią nie pozostawia smug, a umyta powierzchnia pozostaje dłużej czysta.

  Co ważne, podczas takiego mycia nie ma konieczności stosowania środków chemicznych na szyby czy dodawania ich do wody. Metoda odwróconej osmozy jest więc bezpieczniejsza dla środowiska i pracowników.
  Jak oddziela się wodę od związków w niej zawartych? Przepuszcza się wodę pod wysokim ciśnieniem przez specjalną błonę półprzepuszczalną. Dzięki temu otrzymuje się wodę oczyszczoną, która następnie pod ciśnieniem doprowadzana jest do szczotek czyszczących.

  Polecamy się do mycia okien tą metodą. Także na wysokościach. Pracujemy w Poznaniu, Warszawie, we Wrocławiu i Katowicach. Także w okolicy tych miast. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy ofertę.

 • Oferta dla hoteli, sklepów i biur – mycie okien (lipiec 2019)

  W ofercie Romwit Polska mamy również mycie okien. Nasi przeszkoleni pracownicy nie tylko zadbają o umycie szyb, ale także innych elementów. Czyścimy ramy i parapety, myjemy przeszklenia i ścianki działowe, szklane elewacje oraz żaluzje i wertikale.

  Do mycia stosujemy specjalistyczny sprzęt oraz sprawdzone i skuteczne środki chemiczne. Dzięki odpowiednim urządzeniom i preparatom jesteśmy w stanie szybko i fachowo zrealizować usługę.
  Okna myjemy metodą odwróconej osmozy, a wertikale czyścimy ultradźwiękami. Polecamy się także do mycia okien na wysokości.

  Przypominamy, że działamy na terenie następujących miast i okolic: Poznań, Warszawa, Wrocław, Katowice. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej wyceny (kontakt).

 • Wynajmij Romwit Polska do posprzątania po imprezie plenerowej (czerwiec 2019)

  Zrobiło się cieplej za oknem. Dla nas oznacza to coraz więcej zleceń z prośbami o zajęcie się sprzątaniem podczas różnych imprez plenerowych. Obsługujemy pikniki firmowe, imprezy z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Ojca, imprezy integracyjne i wiele innych.

  Co możemy dla Państwa zrobić:
  • uprzątnięcie terenu pod imprezę przed jej startem,
  • przygotowanie i rozstawienie koszy na śmieci,
  • przygotowanie i rozstawienie toalet przenośnych lub sprzątanie toalet stacjonarnych,
  • dbanie o czystość podczas imprezy,
  • kompleksowe sprzątanie terenu po zakończeniu imprezy,
  • przypisanie dedykowanego Koordynatora, który będzie odpowiadał za współpracę z Państwem,
  • dodatkowo, ochrona imprezy.
  Zatrudniamy ok. 250 wykwalifikowanych pracowników, a portfolio naszych klientów liczy ok. 500 firm. Działamy w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Także w okolicy tych miast. Zapraszamy do kontaktu.

 • Szkolimy się z Tenzi (czerwiec 2019)

  Wciąż się szkolimy! W maju nasi Pracownicy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Tenzi. Spotkaliśmy się w jednym z poznańskich hoteli, gdzie poznawaliśmy możliwości produktów tej firmy. Wierzymy, że ciągłe udoskonalanie naszych usług i ich jakości to podstawa naszej działalności.

  Obecnie przechodzimy na produkty tej firmy i już wkrótce będziemy używać do sprzątania tylko ich. Dlaczego? Ponieważ firma Tenzi oferuje szeroką gamę produktów, są one dedykowane do każdego zabrudzenia i każdej powierzchni, oferuje też szybkie dostawy. A poza tym to polska firma, której technolog jest do naszej dyspozycji w razie pytań.
  Fot. firma Tenzi

 • Nasze usługi pod kontrolą 10 Koordynatorów (maj 2019)

  Decydując się na współpracę z naszą firmą, każda grupa pracowników odpowiedzialnych za prace porządkowe na terenie Państwa firmy, otrzyma wyznaczonego Koordynatora Nadzoru Usługi. To osoba odpowiedzialna za organizację pracy zespołu, nadzór nad jej prawidłowym przebiegiem i dbanie o wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

  To także osoba kontaktowa dla Państwa, która natychmiast rozwiązuje ewentualne problemy, odpowiada na prośby i rozwiewa wątpliwości. Obecnie zatrudniamy 10 Koordynatorów Nadzoru Usługi: 6 osób w Poznaniu, 2 we Wrocławiu, 1 w Warszawie i 1 w Katowicach. Osoby te na co dzień koordynują pracę ok. 250 naszych pracowników.
  Szczegółowe informacje i namiary na Koordynatorów znajdą Państwo w zakładce „kontakt”. Polecamy się do sprzątania!

 • Romwit Polska sprząta hotele (maj 2019)

  Doskonale znamy potrzeby i oczekiwania hoteli w zakresie usług porządkowych. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, z powodzeniem odpowiadamy za kompleksowe utrzymanie czystości. Do naszych zadań należą także prace pomocnicze i specjalistyczne na obiektach.

  Co dokładnie mogą Państwo powierzyć Romwit Polska? Możemy odpowiadać za:
  • czystość pokoi hotelowych,
  • czystość stref wejściowych, wind, holi, ciągów komunikacyjnych,
  • czystość restauracji, barów, kawiarni, klubów i sal konferencyjnych,
  • czystość pomieszczeń do fitness, odnowy biologicznej, basenów, jacuzzi,
  • czystość w toaletach, szatniach i natryskach oraz uzupełnianie środków higienicznych,
  • czystość na zapleczu, w kuchniach, pomieszczeniach socjalnych i magazynowych,
  • czyszczenie sufitów podwieszanych, fliz na ścianach w kuchni,
  • czystość w części biurowej.

  Nasi pracownicy mają także doświadczenie i odpowiednie kompetencje do dbania o tereny zielone wokół hotelu lub wewnątrz budynku. Możemy odpowiadać za:
  • czystość na terenie przyległym do hotelu i parkingach oraz pielęgnację zieleni,
  • konserwację zieleni wewnątrz hotelu.

  Zakres oferowanych prac może również wykraczać poza utrzymanie czystości. Świadczymy także usługi dodatkowe:
  • usługi pomocnicze na zapleczu kuchni, kucharskie, kelnerskie, tragarzowe,
  • obsługa szatni, portierni, recepcji, centrali telefonicznej,
  • drobne naprawy i prace konserwatorskie typu „złota rączka”,
  • usługi mycia okien, prania wykładzin dywanowych, doczyszczania i zabezpieczania podłóg, mycia elewacji, prania firan i zasłon, prania pościeli i ręczników, wymianę mat itp.

  Do realizacji zadań dla hoteli wykorzystujemy atestowane środki i materiały przeznaczone do hotelarstwa i gastronomii, z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

  Zatrudniamy ok. 240 pracowników, a portfolio naszych klientów sięga ponad 460 firm.
  Działamy na terenie Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy oraz w okolicy tych miast. Polecamy się do sprzątania! Zapraszamy do kontaktu.

 • Nowi klienci Romwit Polska (kwiecień 2019)

  W ostatnim czasie do grona naszych klientów dołączyły następujące firmy:
  • LOTOS TERMINALE (Poznań)
  • ELKOL (Poznań)
  • Grupa5Architekci (Warszawa)
  Dla ww. firm świadczymy kompleksowe usługi sprzątania biur.
  Witamy na pokładzie! Dziękujemy za wybór naszej firmy.

 • Korzystamy ze sprawdzonych środków chemicznych (kwiecień 2019)

  W Romwit Polska korzystamy tylko ze sprawdzonych środków chemicznych. W ostatnim czasie wprowadziliśmy w tym zakresie kolejne zmiany, aby podnieść jakość świadczonych przez nas usług. Wymieniamy stosowane środki na ofertę firmy Tenzi.

  Skąd taka zmiana? Powodów jest kilka. Po pierwsze firma ta oferuje szeroką gamę produktów, które możemy dobrać do wielu różnych powierzchni i zabrudzeń. U jednego producenta możemy zaopatrzyć się w całą paletę środków, które potrzebujemy. Ponadto, to polska firma, dzięki czemu na ceny produktów nie wpływa kurs obcej waluty. Dzięki współpracy z jednym dostawcą, szybko możemy dostarczyć środki na obiekty, które obsługujemy.
  Bardzo doceniamy także kontakt z technologiem firmy Tenzi, który na bieżąco służy poradami w przypadku wątpliwości dot. stosowanych środków na obiektach (telefonicznie i osobiście) oraz przeprowadza szkolenia dla naszych pracowników.

 • Przygotuj teren wokół firmy na wiosnę (marzec 2019)

  W marcu przywitamy astronomiczną wiosnę. Za oknem już robi się coraz cieplej. Warto już teraz zaplanować czas w kalendarzu na przygotowanie terenów wokół biura, fabryki czy magazynu. Romwit Polska może w tym skutecznie pomóc. Działamy w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach oraz w okolicy tych miast.

  W czym możemy pomóc w zakresie dbania o tereny przyległe do firm? Do powierzonych naszej firmie zadań może należeć:
  • zbieranie i usuwanie śmieci oraz innych zanieczyszczeń, które nagromadziły się przez jesień i zimę (liście, trawa, gałęzie, inne)
  • przycinanie żywopłotów i drzew
  • usunięcie zwiędłych i zaschniętych roślin
  • posadzenie nowych roślin
  • nawożenie obecnych roślin
  • zabezpieczenie roślin i drzew przed szkodnikami i chorobami
  • zamiatanie dróg, chodników, parkingów i placów
  • odnowienie elementów metalowych i drewnianych np. bram, furtek, płotów, ławek czy śmietników
  • inne wskazane przez Klienta
  Do poszczególnych prac dedykujemy przeszkolonych pracowników i wykwalifikowanego ogrodnika. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów usługi.

 • Romwit to MY! (luty 2019)

  Romwit Polska to 240 przeszkolonych i doświadczonych osób. Siedziba naszego biura mieści się w podpoznańskim Luboniu. Z tego miejsca koordynujemy prace na terenie 4 dużych miast i ich okolic. Są to Poznań, Wrocław, Katowice i Warszawa.

  W lubońskim biurze stacjonują koordynatorzy regionu Poznań, pracownicy obsługi klienta, działu handlowego, finansowego i personalnego oraz zarząd.
  W Poznaniu mamy obecnie 6 koordynatorów, w Warszawie reprezentuje nas 1 osoba, 2 we Wrocławiu i 1 w Katowicach. A do tego liczny personel sprzątający, który oddelegowany jest do pracy u naszych Klientów.

  Każdy z naszych pracowników przechodzi specjalistyczne szkolenia stanowiskowe i BHP. Prawie 30% naszego zespołu posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki temu powierzona nam usługa sprzątania może obniżyć Państwa comiesięczne składki na PFRON nawet do 30%.

  Zapraszamy do współpracy i sprawdzenia naszych cen.

 • Nowa oferta pracy (luty 2019)

  Poszukujemy pracowników do sprzątania wnętrz w Poznaniu przy ul. Nieszawskiej. Praca jest od poniedziałku do piątku na cały etat, a szczegółowe godziny są do ustalenia. Do zadań osoby zatrudnionej należeć będzie sprzątanie wnętrz – zarówno biura, jak i części socjalnych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 663 733 702.

 • Prezes Witold Sierszeński podsumowuje rok 2018 w Romwit Polska (styczeń 2019)

  O podsumowanie 2018 roku poprosiliśmy naszego Prezesa, Witolda Sierszeńskiego.

  Z czego jest Pan najbardziej dumny w 2018 r.?
  Witold Sierszeński: Rok 2018 był dla naszej firmy bardzo pracowity. Szczególnie jestem zadowolony z opracowania i skutecznego wdrożenia kilku ważnych, kluczowych dla nas dokumentów i systemu usprawniającego naszą pracę. Są to przede wszystkim: Polityka jakości, Polityka BHP oraz System zarządzania jakością.

  Jakie plany ma Romwit Polska na nowy rok?
  WS: Z determinacją realizujemy nasze cele jakościowe. W oparciu o nowe plany higieny sukcesywnie wprowadzamy na obiekty profesjonalne środki chemiczne marki Tenzi i wymieniamy wysłużony sprzęt. Rok 2019 będzie również przełomowy w zakresie szerokiej informatyzacji naszej spółki w dedykowane programy online, które znacząco usprawnią procesy zakupowe i zarządcze. Dużo będzie się działo – nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, aby zapewnić naszym Klientom wysoką jakość usług.

  A jakie ma Pan prognozy dla branży usług czystościowych w 2019 r.?
  WS: Klienci oczekują coraz lepszej jakości usługi oraz szerokiego zakresu prac dodatkowych. Przy stale rosnących kosztach zatrudnienia oraz malejącej liczbie kandydatów do pracy rozwiązaniem będzie lepsza organizacja pracy, efektywniejsze sprzątanie, automatyzacja – to kierunki rozwoju dla branży usług czystościowych w Polsce.

  Dziękujemy za rozmowę.

 • 5 zasad prawidłowego mopowania podłóg (styczeń 2019)

  Aby mopowanie podłóg było skuteczne, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

  1. 1. Usuwanie kurzu
   Zanim przystąpimy do mopowania podłóg, należy usunąć z nich kurze, zarówno w wąskich, jak i z długich powierzchni.

  2. 2. Przygotowanie sprzętu
   Dla prawidłowego oczyszczenia podłóg, warto przygotować 2 wiadra (najlepiej w różnych kolorach, aby uniknąć pomyłki). Do jednego z nich wlewamy 2/3 wody, do drugiego 1/3. Następnie dolewamy środek chemiczny do wiadra z większą ilością wody.

  3. 3. Mopowanie
   Mop moczymy w wiadrze z wodą i środkiem chemicznym, wyciskamy i rozpoczynamy sprzątanie. Po zakończeniu oczyszczania części podłogi, mop oczyszczamy w wiadrze z 1/3 wody bez środka chemicznego. Ponownie mopujemy tę samą powierzchnię czystym mopem. Po zakończeniu moczymy mop w wiadrze z wodą do płukania, a następnie w wiadrze z wodą ze środkiem chemicznym i mopujemy dalszą część podłogi.
   Podsumowując: mop powinien zostać wypłukany w czystej wodzie zanim zanurzymy go w wodzie z płynem. Podłogę najpierw czyścimy mopem zanurzonym w wodzie z płynem, a potem powtarzamy czynność mopem wypłukanym w czystej wodzie.

  4. 4. Sprzątanie narożników
   Szczególną uwagę zwracamy na dokładne usunięcie brudu z narożników podłóg.

  5. 5. Kolejność mopowania
   Czyszczenie podłóg powinniśmy rozpocząć od krawędzi pomieszczenia, przejeżdżając mopem wokół pomieszczenia wzdłuż jego narożników. A następnie myjemy środkową część pomieszczenia ruchami ósemkowymi.

  6. Polecamy Romwit Polska do sprzątania biur, hoteli, przychodni, sklepów, kancelarii czy laboratoriów. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty.

 • Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2019! (grudzień 2018)

  Dziękujemy Państwu za kolejny wspólny rok! Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć wszystkim naszym Klientom, Pracownikom i Kontrahentom magicznego czasu w gronie rodzinnym! Wesołych Świąt! A w Nowym Roku 2019 pomyślności, sukcesów i satysfakcjonującej współpracy z Romwit Polska.

 • Integrujemy się po godzinach (grudzień 2018)

  Nie samą pracą żyć trzeba. Nasz zespół biura wybrał się ostatnio na wspólne gotowanie do studia kulinarnego – Republika Słoneczna w Poznaniu. Wspólnie przygotowaliśmy mnóstwo smakołyków, m.in. krem toskański, makaron z pulpecikami, risotto z prawdziwkami i tiramisu.

  Kto by pomyślał, że w Romwit Polska mamy tyle zdolnych kucharek i kucharzy. Kolejny przystanek to chyba „MasterChef”.
  Po więcej zdjęć ze wspólnego gotowania zapraszamy na naszego Facebooka.

 • Przeprowadzki jako usługa uzupełniająca (listopad 2018)

  Nie tylko sprzątamy, ale także wspieramy naszych Klientów w organizacji przeprowadzek. Jeśli planują Państwo takie przedsięwzięcie w firmie, chętnie pomożemy. Posprzątamy teren po przeprowadzce, przygotowujemy nowe miejsce i zorganizujemy transport.

  W swojej ofercie mamy także usługę tzw. złotej rączki – możemy więc odpowiadać za:
  • drobne prace remontowe,
  • drobne prace elektryczne,
  • wieszanie tablic, obrazów,
  • montaż wyposażenia wnętrz,
  • drobne prace ogólnobudowlane.

  Zapraszamy do kontaktu, by poznać nasze ceny. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • Współpracujemy ze wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie sprzątania (listopad 2018)

  Czyste klatki schodowe i hale garażowe. Umyte w blokach okna i windy. Doczyszczone i zabezpieczone podłogi. Doczyszczone ściany. Stałe usuwanie kurzu, zanieczyszczeń i śmieci. Dbanie o tereny przyległe do bloków – usuwanie zanieczyszczeń, śmieci, dbanie o zieleń wokół budynków, jesienią usuwanie liści, a zimą odśnieżanie. To zadania, które wykonujemy w ramach współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi, gdzie dbamy o kompleksowe utrzymanie czystości.

  W ramach umowy szczegółowo określamy zakres działań i terminy ich wykonania w danym tygodniu.
  Posiadamy duże doświadczenie. Działamy na rynku od 25 lat. Zatrudniamy ok. 250 pracowników w 4 oddziałach w Polsce (Poznań, Wrocław, Katowice, Warszawa i okolice tych miast). Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

 • Sprzątamy w salonach samochodowych (październik 2018)

  Wśród naszych Klientów są także salony samochodowe. W ramach długoterminowych umów o współpracę Romwit Polska odpowiada tam za kompleksowe utrzymanie czystości.

  Do naszych zadań należy:
  • dbanie o czystość salonu w części dostępnej dla Klientów,
  • utrzymanie porządku i czystości w części socjalnej i w sanitariatach,
  • dbanie o zieleń w salonie,
  • mycie okien,
  • czyszczenie i zabezpieczanie podłóg.

  Każdemu z punktów obsługi w danej lokalizacji dedykujemy stałych pracowników. Wyposażeni są oni w niezbędny sprzęt i środki czystości, a także estetyczne uniformy firmowe. W zależności od miejsca pracują zarówno w trakcie działania salonu, jak i po jego zamknięciu.
  Jeśli zachodzi taka potrzeba, oferujemy także usługę tzw. „złotej rączki” do drobnych napraw różnego typu.

  Działamy na terenie Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy oraz w okolicy tych miast. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty.

 • Nowy system kontroli jakości (wrzesień 2018)

  W Romwit Polska wdrożyliśmy nowy system kontroli jakości. W naszej firmie realizujemy trzyetapową kontrolę jakości, która jest dokumentowana na każdym etapie działania.

  Na etapie świadczenia usługi jakość kontroluje:
  1. nasz personel na podstawie list kontrolnych z zakresem prac i obszarami,
  2. koordynator, który sprawdza jakość na podstawie karty kontroli usługi,
  3. dodatkowo delegujemy pracowników z centrali, którzy monitorują stan jakości wykonywanych usług.

  Wyniki każdej kontroli są zapisywane, a następnie analizowane. W przypadku niezgodności ustalamy ich przyczyny oraz podejmujemy stosowne działania korygujące, jak również zapobiegawcze.

  Kolejnym etapem jest monitorowanie efektów wprowadzonych zmian oraz badanie poziomu satysfakcji klienta z naszych usług.

  Polecamy się do sprzątania w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i w okolicy tych miast. Zatrudniamy ok. 240 pracowników, działamy od 25 lat, współpracowaliśmy z ponad 460 firmami.
  Zapraszamy do kontaktu.

 • Szkolimy się z systemów zarządzania jakością (sierpień 2018)

  W lipcu przeszkoliliśmy się z systemów zarządzania jakością, które obowiązują w naszej firmie. Dbanie o wysoką jakość oferowanych przez naszą firmę usług jest dla nas kluczowe, dlatego nie przestajemy inwestować w ten obszar funkcjonowania naszej firmy.
  Szkolenie odbyło się w centrali naszej firmy w Luboniu, a prowadził je Prezes Witold Sierszeński. W spotkaniu wzięli udział pracownicy Działów: Usług, Obsługi Klienta, Handlowego, Personalnego i Finansowego.

 • Wywiad z Prezesem na 25-lecie Romwit Polska (sierpień 2018)

  W 2018 r. przypada 25 rocznica działalności naszej firmy. Z tej okazji zapraszamy na krótki wywiad z naszym Prezesem, Witoldem Sierszeńskim.

  My: Skąd pomysł na firmę sprzątającą?
  Witold Sierszeński: W latach 90. dużo się działo. Próbowałem sił w branży handlowej oraz produkcyjnej. Wyniki w tamtych latach były obiecujące, jednak gdy przypadkiem „trafiłem” na usługi porządkowe od razu wiedziałem, że przy sprzątaniu zostanę na dłużej. I tak zleciało już 25 lat.

  My: Miał Pan doświadczenie w prowadzeniu firmy i w zakresie usług sprzątania zanim otworzył Romwit Polska?
  WS: Lata 90. to połączenie nauki z pracą na własny rachunek. Byłem młody, pełen energii, pomysłów i zapału do pracy. Pierwsze doświadczenia w prowadzeniu firmy wiązały się z działalnością handlową i produkcyjną. Później pojawiły się usługi, a proces zbierania doświadczeń nigdy się nie kończy, zawsze można się czegoś jeszcze nauczyć.

  My: Skąd pomysł na nazwę Romwit?
  WS: Nazwa pochodzi od imion dawnych wspólników (Roman i Witold), obecnie pozostał tylko Witold.

  My: Jak to jest być Prezesem firmy zatrudniającej 250 osób?
  WS: Z pewnością to duża odpowiedzialność, szczególnie w czasach niekoniecznie przyjaznych przedsiębiorcom. Ciągłe zmiany prawa, pośpiesznie uchwalane ustawy, absurdy prawne itd. Długo by można wymieniać. Pomimo wszystkich problemów staram się przede wszystkim nie stracić z oczu tego, co najważniejsze – ludzi. To dzięki ich ciężkiej pracy możemy obchodzić takie rocznice jak ta.

  My: Dziękujemy za rozmowę i życzymy owocnych kolejnych 25 lat w biznesie.

 • Jesteśmy na rynku od 25 lat! (sierpień 2018)

  Nasza firma powstała w 1993 r. Mija 25 lat naszej działalności na rynku. Pierwszym Klientem Romwit Polska była ówczesna Energetyka Poznańska. Powierzono nam wtedy sprzątanie 300 mkw. ich biur. Dziś w portfolio naszych Klientów jest ponad 460 firm, w tym znane, międzynarodowe marki. To, co cieszy nas najbardziej, to fakt, że z wieloma firmami nasze drogi związały się na długie lata.

  Przeszliśmy też długą drogę w zdobywaniu doświadczenia i profesjonalizowaniu naszych usług poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii i środków. Obecnie oferujemy sprzątanie m.in. pomieszczeń biurowych, sklepów, magazynów, hoteli oraz terenów zewnętrznych połączone z pielęgnacją zieleni.
  Nasze profesjonalne usługi świadczymy obecnie na terenie powiatów poznańskiego i wrocławskiego oraz na terenie Katowic i Warszawy (także okolice tych miast). Zatrudniamy ok. 250 wykwalifikowanych pracowników, których regularnie szkolimy.

  Dodatkowo, od 2003 r., czyli od 15 lat, posiadamy koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na świadczenie usług ochrony mienia i osób.

  Polecamy się do sprzątania! Zapraszamy do kontaktu.

 • Nowi klienci Romwit Polska (sierpień 2018)

  W ostatnim czasie dołączyło do nas 7 nowych Klientów. Dla niżej wymienionych firm świadczymy usługi kompleksowego sprzątania wnętrz.

  Nasi nowi Klienci:
  • Perfo, Poznań
  • DKV, Warszawa
  • MAHLE, Krotoszyn
  • SKF, Warszawa
  • Merazet, Poznań
  • PPG, Wrocław
  • CFE, Warszawa

  Dziękujemy za zaufanie. A jeśli chcą Państwo rozważyć współpracę z nami, zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

 • Czyścimy wykładziny w biurach i hotelach (lipiec 2018)

  Naszej firmie mogą Państwo również powierzyć pranie wykładzin w biurach, holach, hotelach i innych miejscach.

  Pierzemy wykładziny, dywany oraz czyścimy tapicerkę. Nasi specjaliści – w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni – dobiorą odpowiedni rodzaj czyszczenia i pielęgnacji.
  Pranie wykładzin dzielimy na gruntowne i pielęgnacyjne.

  W ramach prania gruntownego wykonujemy ekstrakcję, czyli natryskowe czyszczenie, aby usunąć głęboko zalegający brud. Powierzchnia pozostawiona zostaje do wyschnięcia na od 4 do 12 h. W ramach tego samego czyszczenia gruntownego wykonujemy także szamponowanie. Czas schnięcia to od 6 do nawet 24 h. W obiektach komercyjnych metody te powinno się stosować raz w roku.
  Z kolei w ramach czyszczenia pielęgnacyjnego polecamy bonnetowanie. To nowoczesna i skuteczna metoda czyszczenia wykładzin dywanowych. Sprawdza się szczególnie do czyszczenia wykładzin supełkowych i ciętych o niskim, gęstym runie. Schnie od 1 do 4 h. Metodę tę powinno się stosować kilka razy do roku.

 • Sprzątamy w klubach fitness i na basenach (lipiec 2018)

  Zazwyczaj jesteśmy kojarzeni z utrzymaniem czystości w biurach. Ale Romwit Polska sprząta także w klubach fitness, na siłowniach, na basenach czy w salonach odnowy biologicznej.

  Do naszych zadań może należeć dbanie o:
  • czystość przestrzeni na klientów
  • czystość stref wejściowych, wind, holi, ciągów komunikacyjnych
  • czystość w toaletach, szatniach i natryskach
  • uzupełnianie środków higienicznych
  • czystość pomieszczeń magazynowych, socjalnych, na zapleczu
  • czystość w części biurowej
  • czystość na terenie przyległym, na parkingach
  • pielęgnacja zieleni wewnątrz
  • pielęgnacja zieleni na zewnątrz
  • drobne naprawy i prace konserwatorskie typu „złota rączka”
  • mycie okien
  • pranie wykładzin dywanowych
  • doczyszczanie i zabezpieczanie podłóg
  • inne, do uzgodnienia

  Pracujemy na terenie Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic, także w okolicy tych miast. Zapraszamy do kontaktu.

 • Wdrożyliśmy nową politykę jakości (czerwiec 2018)


  Obok nowej polityki bezpieczeństwa i higieny pracy wdrożyliśmy także nową politykę jakości. W dokumencie zapisano, że celem naszej spółki jest nawiązanie, utrzymanie i poszerzanie współpracy z klientami dzięki najwyższej jakości na każdym etapie realizacji usługi. Naszej firmie zależy na budowaniu partnerskich relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

  Najwyższe kierownictwo spółki zobowiązało się do pełnego zaangażowania w proces ciągłego doskonalenia jakości usług poprzez m.in.:
  - doskonalenie systemu zarządzania,
  - podnoszenie wiedzy i kwalifikacji pracowników,
  - wdrażania nowych rozwiązań informatycznych,
  - kontrolę osiągnięć dotyczących jakości usług,
  - badanie zadowolenia i analizę potrzeb klientów.

 • Sprzątamy po imprezach plenerowych (maj 2018)

  W końcu przyszła piękna pogoda. To dobry czas na organizację imprez plenerowych. Polecamy się do sprzątania. Co możemy zrobić?

  1. Rozstawienie koszy na śmieci
  Po otrzymaniu do Państwa szczegółowych informacji dotyczących wielkości imprezy, miejsca, w którym się odbędzie i liczby gości, przygotujemy odpowiednią liczbę pojemników na śmieci. Zaplanujemy także i zaproponujemy Państwu ich właściwe rozmieszczenie. To ważne, aby ulokować je w miejscach, w których goście będą mieli łatwy dostęp do nich, ale które nie będą rzucały się w oczy.
  Nasz personel może być także obecny podczas imprezy plenerowej i na bieżąco dbać o utrzymanie czystości.

  2. Rozstawienie toalet
  Kolejnym elementem, za który może odpowiadać Romwit Polska, jest rozstawienie toalet. Nasz personel będzie dbał o utrzymanie czystości oraz uzupełnianie środków higienicznych w kontenerach sanitarnych.

  3. Sprzątanie po zakończeniu imprezy
  Po zakończeniu imprezy plenerowej nasza firma zajmie się uporządkowaniem miejsca, np. wywozem sanitariatów, kontenerów na śmieci itp.

  4. Dedykowany Koordynator
  Nad prawidłowym wykonaniem naszej usługi czuwa dedykowany Koordynator Romwit Polska. Podczas obsługi Państwa imprezy nasi Pracownicy ubrani są w estetyczne stroje służbowe z identyfikacją firmy.

  Polecamy naszą usługę obsługi imprez plenerowych w zakresie sprzątania w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Także w okolicy tych miast. Zapraszamy do kontaktu.

 • Wdrożyliśmy nową politykę bezpieczeństwa i higieny pracy (maj 2018)

  Wdrożyliśmy w Romwit Polska nową politykę bezpieczeństwa i higieny pracy.

  Najwyższe kierownictwo spółki zobowiązało się w niej do pełnego zaangażowania w realizację tej polityki poprzez:
  - zapobieganie wypadkom, chorobom zawodowym oraz zdarzeniom potencjalnie wypadkowym,
  - identyfikację potencjalnych zagrożeń i ocenę ryzyka na każdym stanowisku,
  - podnoszenie świadomości i kwalifikacji pracowników i podwykonawców,
  - zapewnienie odpowiednich zasobów i środków do jej wdrażania,
  - dążenie do stałej poprawy stanu bhp oraz ciągłego doskonalenia i oceny prowadzonych działań.

  Nowy dokument został skonsultowany z przedstawicielami pracowników.

  W ostatnim czasie wdrożyliśmy również nową politykę jakości.

 • Aktualne oferty pracy – sprzątanie (maj 2018)

  Prowadzimy rekrutację na poniższe stanowiska. Zapraszamy do kontaktu pod numer tel. 61 893 39 80. Więcej informacji o pracy oraz opinie pracowników u nas znajdą Państwu tutaj.

  1. Osoba do sprzątania – os. Warszawskie, Poznań
  Poszukujemy osób do sprzątania obiektu na os. Warszawskim w Poznaniu.
  Praca od poniedziałku do piątku, 2 zmiany, pełen etat, umowa o pracę.
  Dodatkowo możliwość pracy w soboty.
  Mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (nie jest wymagane).

  2. Poszukujemy osób do sprzątania – Komorniki
  Poszukujemy osób do sprzątania salonu w Komornikach w godz. 13.00-17.00.

  3. Poszukujemy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – Starołęka, Poznań
  Poszukujemy osób do pracy - sprzątanie biura na Starołęce w Poznaniu. Godziny poranne - 4,5 h.


  Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 61 893 39 80.

 • Nie tylko sprzątamy, ale i ochraniamy (kwiecień 2018)

  Oprócz kompleksowego sprzątania biur, hoteli, laboratoriów, hal i sklepów, wśród oferowanych usług mamy także ochronę mienia i osób. Działamy w tym zakresie od 2003 r., kiedy to otrzymaliśmy koncesję MSWiA nr L-0238/03. Poszerzyła ona zakres oferowanych przez nas usług o ochronę mienia i osób.

  Usługę tę realizujemy w formie służb stacjonarnych i mobilnych w pełnym zakresie. Nasi Pracownicy odpowiedzialni są za zabezpieczanie obiektów Klienta i mienia przed kradzieżą. Zobowiązani są także do przeciwdziałania wszelkim próbom o charakterze przestępczym. Prace koordynuje licencjonowany Pełnomocnik ds. Ochrony.

  Aby poznać szczegółową ofertę w tym zakresie i propozycję wyceny, zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę i opowiemy o szczegółach możliwej współpracy.

 • Jak dbać o tereny zielone, by były piękne na wiosnę? (kwiecień 2018)

  Zadbane tereny zielone wokół firmy czy domu, wyglądają estetycznie i dobrze świadczą o właścicielu. Co powinniśmy zrobić, by były ozdobą? Na co należy zwrócić uwagę?

  Pierwszym elementem jest zebranie wszystkich śmieci i innych zanieczyszczeń, które nagromadziły się przez jesień i zimę. Musimy usunąć suche liście, trawę, gałęzie i inne niepotrzebne elementy. Następnie należy przyciąć żywopłoty, drzewa i usunąć stare, zwiędłe i zaschnięte kwiaty. W ich miejsce możemy posadzić nowe rośliny, a starszym roślinom warto wzbogacić podłoże poprzez nawożenie.
  Kolejny element prac do zamiatanie dróg, chodników, parkingów i placów. Wiosna to także czas na zabezpieczenie roślin i drzew przed szkodnikami i chorobami. Warto również rozważyć odnowienie elementów metalowych i drewnianych – bram, furtek, płotów, ławek czy śmietników.

  Czynności te mogą Państwo powierzyć naszej firmie. Do prac dedykujemy przeszkolonych pracowników oraz wykwalifikowanego ogrodnika. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów usługi.

 • Wspomnienia naszych Pracowników (marzec 2018)

  Zapytaliśmy naszych Pracowników, jakie mają wspomnienia z pierwszych dni pracy w Romwit Polska i co lubią w swojej pracy. Ich wypowiedzi wraz ze zdjęciami przyozdobiły nasze biuro.
  Pan Aleksander, który pełni u nas funkcję Koordynatora, tak wspomina początki: „Pamiętam pierwszy dzień w pracy. To było jakieś 20 lat temu. Przyszło z 50 osób chętnych do pracy i miałem tylko 2 dni na zrekrutowanie 12. To było wyzwanie!”.
  Pani Emilia, nasza Specjalistka ds. Handlowych, o swojej pracy mówi: „Jeżdżę na wizje i staram się przekonać klienta, że nasza firma jest najlepsza na świecie i że będzie tak obsłużony, że nie będzie chciał współpracować z konkurencją!”.
  A Prezes Zarządu? Pan Witold zdradził, że największą satysfakcję czuje, „gdy klient chwali naszego pracownika. To radość podwójna – z personelu, jaki zatrudniamy oraz z zadowolenia klienta”.
  Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć i opisów.

 • Jak pielęgnować zabezpieczone podłogi w firmie (marzec 2018)

  W jednej z naszych porad podpowiadaliśmy, jak zabezpieczyć podłogi w biurze. Dziś czas na wskazówki, jak pielęgnować zabezpieczoną już podłogę.
  Taki proces składa się z 2 etapów:
  1. zmycie ostatnich, wytartych lub uszkodzonych warstw ochronnych,
  2. polerowanie podłogi wysokoobrotową polerką przy użyciu restora.

  W przypadku procesu renowacji kamienia naturalnego (tzw. krystalizacji) wykonujemy maszynowe, wolnoobrotowe czyszczenie przy użyciu kwasowych środków chemicznych. Ich zadaniem jest „wytrawienie” wierzchniej, uszkodzonej warstwy kamienia. Dzięki temu pozbywamy się drobnych rys i pęknięć oraz wydobywamy naturalny połysk kamienia.
  Polecamy się do sprzątania. Działamy na terenie następujących miast i okolic:
  • Poznań,
  • Wrocław,
  • Katowice,
  • Warszawa.
  Zatrudniamy 250 doświadczonych Pracowników. Szczegóły naszej oferty dostępne są w zakładce usługi.

 • Przeglądy i konserwacje nieruchomości powierz Romwit Polska (luty 2018)

  Wśród świadczonych przez nas usług są także prace przeglądowe i konserwacyjne.

  Przeprowadzamy przeglądy i konserwacje:
  • systemów oświetlenia,
  • systemów wodno-kanalizacyjnych,
  • systemów zamykających,
  • dźwigów osobowych i towarowych,
  • bram, krat, kurtyn i ramp przeładunkowych, także z automatyką.

  Działamy na terenie powiatów poznańskiego i wrocławskiego oraz na terenie Katowic i Warszawy (także okolice tych miast). Zapraszamy do kontaktu.
  Szczegółowy zakres realizowanych prac przez Romwit Polska znajdą Państwo w zakładce usługi na naszej stronie.
  Wykonujemy także specjalistyczne usługi techniczne – po szczegóły zapraszamy tutaj.

 • Nowi Klienci w Romwit Polska (luty 2018)

  W ostatnich miesiącach nasze portfolio Klientów powiększyło się. Dołączyli do nas:
  - Sivantos (rozszerzenie kontraktu o nową lokalizację)
  - Retail Partner, Poznań
  - TR Solution, Komorniki
  - Meble VOX, Czerwonak
  - Friendly Finance Poland, Warszawa
  Dziękujemy za zaufanie.
  Polecamy się do kompleksowego sprzątania biur, hoteli, magazynów, laboratoriów i innych miejsc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

 • Oferta pracy (styczeń 2018)

  Oferujemy elastyczny czas pracy, uczciwe warunki zatrudnienia i szkolenia. Aktualnie poszukujemy do pracy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności do obsługi maszyny sprzątającej. Lokalizacja Poznań – Rataje. Praca od poniedziałku do piątku w godz. 7-14

  Zapraszamy do kontaktu. Więcej o pracy u nas można znaleźć w części praca naszej strony.

 • Nasze specjalistyczne usługi techniczne (styczeń 2018)

  Romwit Polska oprócz kompleksowego sprzątania firm, może odpowiadać również za realizację specjalistycznych usług technicznych w Państwa obiektach. W ramach tej usługi przejmujemy koordynację nad wszystkimi lub wybranymi działaniami związanymi z zarządzaniem nieruchomością. Za prace w tym zakresie odpowiedzialny jest nasz personel lub przejmujemy nadzór nad firmami, z którymi Klient ma podpisane umowy na serwisowanie poszczególnych systemów lub usługi obce.

  W ramach technicznych działań specjalistycznych mogą Państwo powierzyć nam następujące prace:
  • zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem (HVAC),
  • kontrola warunków bezpieczeństwa, instrukcji BHP, sprzętu P-POŻ, itp.
  • przejęcie odpowiedzialności za usługi obce (najem, remonty, transport, serwisowe, itp.)

  Wykonujemy także prace przeglądowe i konserwacje.

 • Podsumowanie roku 2017 w Romwit Polska (styczeń 2018)

  Rok 2017 był dla nas bardzo pracowity. Na bieżąco obsługiwaliśmy w zakresie sprzątania i utrzymania czystości 84 Klientów, w tym aż 18 nowych. Aby móc sprostać tym zadaniom zatrudnialiśmy około 250 Pracowników, którzy każdego dnia dbali o wykonanie powierzonych naszej firmie zdań na terenie Polski. Romwit posiada bowiem 4 oddziały w kraju. Prężnie działamy na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, we Wrocławiu i w powiecie wrocławskim oraz na terenie Katowic i Warszawy, jak również w okolicach tych miast.

  Dodatkowo w tym roku wykonaliśmy solidne porządki wokół siebie – mamy nowe biuro (zdjęcia na Facebooku).
  Dziękujemy za współpracę wszystkim, których spotkaliśmy na naszej drodze w 2017 roku! Mamy nadzieję spotkać Państwa i w tym roku. To będzie dla nas 25. rok obecności na rynku.
  Wszystkiego dobrego życzymy Państwu i sobie!

 • Magicznych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! (grudzień 2017)

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzmy wszystkim naszym Klientom, Pracownikom i Kontrahentom miłego i spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym. Niech te dni będą wyjątkowe i radosne. Życzymy Państwu magicznych Świąt! A w Nowym Roku sukcesów, energii do realizacji planów, pomyślności i wielu dobrych chwil, które zapadną w pamięć na kolejne lata. Niech rok 2018 będzie wyjątkowy.

 • Odpowiadamy za wyposażenie toalet (grudzień 2017)

  W zakresie działań powierzonych Romwit Polska może być także kompleksowe dbanie o czystość toalet oraz o ich pełne i stałe wyposażenie. Nasi pracownicy służą fachową wiedzą i doradztwem w zakresie rozmieszczenia i zakupu wyposażenia toalet w firmach, hotelach, laboratoriach czy magazynach. Pomogą Państwu w doborze odpowiednich do specyfiki obiektu dozowników do mydła, ręczników, papieru, podkładek sedesowych, koszy na śmieci czy automatycznych dozowników środków zapachowych. Naszej firmie można także powierzyć montaż elementów wyposażenia wnętrz. Nasz Pracownik techniczny wykona to w szybki i fachowy sposób.

  Wspólnie z Klientem ustalamy też rodzaj i jakość środków higienicznych, które mają być zastosowane na obiekcie oraz częstotliwość ich dostaw.
  Praktykujemy 2 możliwości rozliczeń:
  1. na podstawie faktycznego zużycia,
  2. ryczałtowo, w zależności od rodzaju obiektu i preferencji zamawiającego.

  Romwit Polska współpracuje z różnymi producentami dozowników i artykułów higienicznych. Dzięki czemu możemy naszym Klientom zaproponować wiele różnych wariantów jakościowych i cenowych, w zależności od Państwa preferencji, budżetu oraz specyfiki obiektu.

  Działamy na obszarze następujących miast i ich okolic: Poznań, Wrocław, Warszawa i Katowice.
  Zapraszamy do kontaktu w celu poznania naszych usług i cen – kontakt.

 • Szkolimy się w Poznaniu (październik 2017)

  W październiku 2017 r. wzięliśmy udział w kolejnym szkoleniu. Tym razem dotyczyło ono nowego systemu zamówień i oferowanych środków czystości. Poprowadził je przedstawiciel firmy Merida, która oferuje sprzęt i akcesoria do sprzątania oraz środki chemiczne.

  W szkoleniu udział wzięli kierownicy obiektów oraz osoby administrujące system zamówień. Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

 • Nowe biuro! (październik 2017)

  Od kilku tygodni mamy przyjemność pracować w nowych wnętrzach. Wciąż przy ul. Makuszyńskiego 4 w Luboniu koło Poznania, ale w nowym otoczeniu. Nie było łatwo przetrwać tak gruntowny remont, ale zdecydowanie było warto.

  Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka.

 • Nasza usługa - dezynfekcja mikrodyfuzją (październik 2017)

  Nasza firma oferuje przeprowadzanie dezynfekcji pomieszczeń nowatorską metodą mikrodyfuzji. To uniwersalna metoda dezynfekcji (niszczenie drobnoustrojów) i dezodoryzacji (usuwanie nieprzyjemnych zapachów) powietrza i powierzchni na sucho. Polega ona na nasyceniu powietrza mgłą (32 mikrony) z odpowiednim środkiem chemicznym uwzględniającym charakter powierzchni oraz rodzaj skażenia. Działanie to odbywa się bez zmoczenia lub poplamienia dezynfekowanych powierzchni. Mikrodyfuzja sprawdza się tam, gdzie liczy się dokładna i skuteczna dezynfekcja, skuteczne usunięcie brzydkich zapachów oraz szybkość wykonania usługi.

  Naszą usługę wykonujemy na terenie powiatu poznańskiego i wrocławskiego, w Warszawie i w Katowicach. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty i wyceny.

 • Nowe oferty pracy (październik 2017)

  Poniżej znajdą Państwo nasze aktualne oferty pracy. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt pod wskazanym pod ogłoszeniem numerem telefonu. Więcej informacji o warunkach pracy w Romwit Polska znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce praca.

  Oferty pracy w Poznaniu:

  1. Poszukujemy sumiennej osoby do sprzątania nowoczesnego biura zlokalizowanego w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej.
  Praca od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-21:00.
  Wynagrodzenie 1200 zł brutto.
  Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności (nie jest wymagane).
  Kontakt: 663 733 712

  2. Poszukujemy rzetelnej osoby do sprzątania nowoczesnego biurowca zlokalizowanego w Poznaniu przy ul. Kolorowej.
  Praca od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-22:00.
  Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności (nie jest wymagane).
  Kontakt: 663 733 700

  3. Poszukujemy sumiennej osoby do pracy - sprzątania na serwisie popołudniowym w salonie samochodowym zlokalizowanym w Poznaniu - Szczepankowo.
  Praca od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-20:00.
  Wynagrodzenie 1970 zł miesięcznie brutto.
  Kontakt: 609 496 679

  Oferty pracy we Wrocławiu:

  1. Poszukujemy rzetelnej i zdecydowanej osoby do sprzątania w luksusowym biurze zlokalizowanym we Wrocławiu - Mikołajów.
  Praca od poniedziałku do piątku od godziny 17-18 na 4,5 godziny.
  Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności (nie jest wymagane).
  Kontakt: 663 733 721

  2. Poszukujemy rzetelnej i zdecydowanej osoby do sprzątania biurowca zlokalizowanego we Wrocławiu - Krzyki.
  Praca od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 na 4,5 godziny.
  Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności (nie jest wymagane).
  Kontakt: 663 733 721

 • Wykonujemy usługę „złotej rączki” (wrzesień 2017)

  Polecamy także naszą usługę tzw. „złotej rączki”. Różnego rodzaje zlecone Romwit Polska prace konserwatorskie mogą obejmować drobne naprawy elektryczne, stolarskie i kanalizacyjne, np.:
  • wymiana żarówek,
  • naprawy drobnego sprzętu elektrycznego, zamków, mebli, okuć, armatury sanitarnej, zaworów,
  • udrażnianie odpływów,
  • wieszanie tablic, obrazów,
  • montaż wyposażenia wnętrz,
  • drobne prace ogólnobudowlane,
  • dorabiane kluczy,
  • inne zlecone przez klienta.

  Nasz pracownik konserwator jest do Państwa dyspozycji na obiekcie w ustalonych dniach (w trakcie lub po godzinach pracy). W przypadku awarii działamy na wezwanie klienta.
  Pracujemy na obszarze następujących miast i okolic: Poznań, Wrocław, Warszawa i Katowice. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę wraz z wyceną.

 • Czyścimy sprzęt IT (sierpień 2017)

  Nasza firma Romwit Polska wykonuje również usługi kompleksowego czyszczenia i pielęgnacji elektronicznego sprzętu biurowego. Mogą Państwo powierzyć w nasze ręce utrzymanie czystości takiego sprzętu jak: komputery, monitory, drukarki, faksy, kserokopiarki, telefony i inne.

  Nasi przeszkoleni pracownicy w profesjonalny sposób zadbają o czystość firmowego sprzętu. Dzięki temu urządzenia dłużej będą sprawnie pełniły swoją rolę.
  Stosujemy 8 specjalistycznych środków czyszczących marki ActiveJet. Dobieramy je odpowiednio w zależności od czyszczonych powierzchni. Dodatkową ich zaletą jest zabezpieczenie antystatyczne sprzętu. Stosowane przez naszą firmę produkty posiadają atesty i spełniają polskie normy.

  Polecamy się do sprzątania. Działamy na ternie następujących miast i okolic: Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice.

  W czym jeszcze możemy pomóc? Zapraszamy do sprawdzenia naszych usług
  Co mówią o nas Klienci? Referencje wystawione dla Romwit Polska dostępne są tutaj.  
  Zapraszamy do kontaktu.

 • Aktualne oferty pracy (sierpień 2017)

  Obecnie poszukujemy do pracy na stanowiska:
  • osoba sprzątająca na serwis dzienny w nowoczesnym biurowcu – praca od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 (Warszawa Mokotów). Oferujemy umowę o pracę oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia. Wymagamy orzeczenia o niepełnosprawności,
  • osoba sprzątająca do małego biura – praca 3 razy w tygodniu po 2,5 h w godzinach popołudniowych (Warszawa Centrum). Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności.
  • osoba sprzątająca na serwis dzienny – praca od pn do pt w godzinach 7:00-15:00 (Poznań, Zawady). Wymagamy orzeczenia o niepełnosprawności.

  Osoby zainteresowane pracą w Warszawie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 663 733 714.

  Osoby zainteresowane pracą w Poznaniu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 663 733 702.

  Więcej o warunkach pracy u nas oraz opinie naszych pracowników znajdą Państwo na naszej stronie w części praca.

 • 5 nowych Klientów (lipiec 2017)

  W ostatnim czasie dołączyło do nas 5 nowych Klientów, dla których świadczymy usługi kompleksowego utrzymania czystości.

  Są to następujące firmy:
  · KJF Broker Sp. z o.o., Poznań
  · Berdychowski sp.j. Dealer Volkswagen Poznań
  · Skandynawskie Okna Sp. z o.o., Zakrzewo
  · Dom Mediowy Mediapol, Wrocław
  · Raben Transport Sp. z o.o., Gądki k. Poznania

  Jeśli są Państwo zainteresowani poznaniem naszej szczegółowej oferty zapraszamy tutaj oraz do kontaktu. Chętnie przygotujemy niezobowiązującą ofertę wraz z wyceną. Sprzątamy w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach.

 • Jak sprzątamy w hotelach? (lipiec 2017)

  W ramach sprzątania hoteli nasza firma może wykonywać szereg działań. Możemy odpowiadać za utrzymanie czystości w nie tylko w pokojach hotelowych, ale także na korytarzach, w windach, w recepcji, na zapleczu. Do naszych zadań może należeć także dbanie o czystość w kuchni, barze, restauracji i salach konferencyjnych.

  W hotelach wykonujemy następujące prace:
  • odkurzanie, usuwanie kurzu i zanieczyszczeń
  • mycie podłóg i zabezpieczanie ich,
  • dezynfekcja,
  • czyszczenie rolet, żaluzji i wertykali
  • mycie okien
  • pranie wykładzin dywanowych
  • pranie zasłon i firan
  • dbanie o zieleń w hotelu i wokół budynku,
  • drobne naprawy typu „złota rączka”
  • mycie elewacji

  W sprawie szczegółowej oferty i wyceny prosimy o kontakt z naszym biurem. W swojej pracy stosujemy tylko atestowane środki i materiały przeznaczonych do hotelarstwa i gastronomii. Nasz personel przechodzi regularne szkolenia, nie tylko podnoszące kwalifikacje, ale także z zakresu zachowania tajemnicy, zakazu wynoszenia i zapoznawania się z dokumentami oraz informacjami znajdującymi się w miejscu sprzątania.

 • Sprzątamy w przychodniach i laboratoriach (czerwiec 2017)

  Wśród miejsc, w których świadczymy usługi sprzątania, są także przychodnie i laboratoria. To miejsca, gdzie utrzymanie czystości ma szczególne znaczenie.

  W zakresie naszych prac jest wtedy m.in.:
  • dezynfekcja powierzchni,
  • usuwanie kurzu i zabrudzeń ze wszystkich powierzchni,
  • sprzątanie sanitariatów,
  • wymiana środków czystości w dozownikach,
  • uzupełnianie papierowych ręczników
  • opróżnianie koszy na śmieci,
  • mycie podłóg,
  • mycie okien.

  Usługi te wykonujemy od 1993 r. Posiadamy duże doświadczenie i wykwalifikowany personel. Korzystamy z bezpiecznych i sprawdzonych środków czystości. Działamy na terenie powiatu poznańskiego i wrocławskiego, w Warszawie i w Katowicach. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej oferty i wyceny.

 • Romwit na Ogólnopolskich Dniach Czystości w Warszawie (maj 2017)

  Pod koniec kwietnia 2017 r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Dniach Czystości. To największe wydarzenie w kraju poświęcone utrzymaniu czystości w budynkach i instytucjach użyteczności publicznej. Podczas 2 dni mieliśmy okazję wziąć udział w konferencjach i zapoznać się z najnowszymi technologiami w zakresie utrzymania czystości. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 wystawców i kilka tysięcy uczestników.

  Ogólnopolskie Dni Czystości to wydarzenie kierowane głównie do osób zarządzających i odpowiedzialnych za zamówienia i utrzymanie czystości w obiektach (użyteczności publicznej, handlowych, usługowych, także w placówkach edukacyjnych). Biorą w nim udział również przedstawiciele branży związanej z utrzymaniem czystości.
  Wydarzenia miało miejsce w warszawskim Centrum EXPO XXI.

  Więcej zdjęć z targów znajdą Państwo na naszym Facebooku. Tam także wideo z targów - mały, zwrotny automat myjący. 

 • Zabezpiecz podłogi w biurze (maj 2017)

  Po oczyszczeniu podłogi (więcej o tym pisaliśmy w poradzie Jak doczyścić podłogi?) należy ją odpowiedni zabezpieczyć. Usługa ta polega na nałożeniu na uprzednio przygotowaną powierzchnię bezbarwnego polimeru. Chroni on podłoże przed zabrudzeniem i ścieraniem. Co ważne, znacząco poprawia też wygląd podłogi.
  W zależności od rodzaju podłoża oraz preferencji Klienta stosujemy polimerowe powłoki ochronne z wysokim połyskiem, matowe lub służące tylko do zaklejania mikroporów (chronią przed brudem).
  Powłoki ochronne charakteryzują się wysoką antypoślizgowością, odpornością na ścieranie i środki dezynfekcyjne. Ułatwiają również codzienną pielęgnację oraz tworzą barierę dla zanieczyszczeń. Wpływa to znacząco na przedłużenie żywotności podłogi, dlatego warto je stosować.

  Przeprowadzany przez nas proces zabezpieczenia podłogi wygląda następująco:
  • przygotowujemy pomieszczenie, odsuwamy lub wynosimy meble,
  • gruntownie doczyszczamy i neutralizujemy podłogę,
  • przy pomocy specjalnych mopów nanosimy na podłogę cienką warstwę ochronną preparatu,
  • po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną (zazwyczaj 3-4),
  • „zapiekamy” wysokoobrotową polerką w celu utwardzenia i nadania podłodze większego połysku.


  Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące naszych usług, zapraszamy do kontaktu.

 • Jak doczyścić podłogi? (kwiecień 2017)

  Wśród oferowanych przez nas usług jest doczyszczanie podłóg. Polega ono na przywróceniu podłogi do jej naturalnego stanu. Stosujemy do tego prace mechaniczne i odpowiednie środki chemiczne. Dobieramy je w zależności od rodzaju czyszczonej podłogi, a mogą to być: PCV, Tarkett, terakota, gres, granit, marmur, klinkier, trawertyn, drewno.

  Nasi specjaliści z Serwisu Usług Dodatkowych realizują taką usługę w następujących krokach:
  • przygotowują pomieszczenia, odsuwają lub – jeśli jest taka potrzeba – wynoszą meble,
  • ręcznie usuwają luźne zanieczyszczenia,
  • wykonują test mający na celu dobór odpowiedniego środka do czyszczenia,
  • ręczne lub mechaniczne nanoszą roztwór myjący,
  • mechanicznie szorują powierzchnie,
  • ręcznie szorują powierzchnie w miejscach trudnodostępnych,
  • mechanicznie zbierają brud i środek myjący,
  • neutralizują powierzchnię wodą lub środkiem obojętnym.

  Gdy mamy do czynienia z mocnymi zabrudzeniami, doczyszczanie może być powtarzane 2-3 razy. Usługa gruntownego doczyszczania podłóg jest zawsze wymagana przed wykonaniem zabezpieczenia podłóg warstwami ochronnymi lub w celu ich usunięcia z powierzchni.

  Polecamy się do sprzątania. Więcej zadań, które mogą Państwo nam powierzyć, znajdą Państwo w części usługi.

 • Jesteśmy na rynku od 24 lat! (kwiecień 2017)

  Był rok 1993, kiedy Witold Sierszeński założył firmę Romwit Polska. Pierwszym naszym Klientem, którego do dziś wspominamy z sentymentem, była ówczesna Energetyka Poznańska. Powierzono nam sprzątanie 300 mkw. Dziś, po 24 latach obecności na rynku, możemy pochwalić się liczbą ponad 460 Klientów. A z małej grupy pracowników dziś każdego dnia wspiera nas 240 doświadczonych osób.
  Z siedziby w podpoznańskim Luboniu rozszerzyliśmy działalność na największe miasta Polski. Obecnie jesteśmy w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście, a także w okolicach tych miast.
  Naszą firmą do dziś kieruje prezes Witold Sierszeński.

 • 8 nowych Klientów (marzec 2017)

  W ostatnich miesiącach do grona naszych Klientów dołączyło aż 9 firm. Witamy na pokładzie i życzymy owocnej współpracy z naszą firmą.

  Wśród nowych Klientów są:
  • AFT sp. z o.o., Poznań
  • Biuro Projektów Komunikacyjnych sp. z o.o., Poznań
  • Compo sp. z o.o., Poznań
  • Cygan sp. z o.o., Marki
  • Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o., Wrocław
  • Ekom S.C., Wrocław
  • Inter Optima sp. z o.o., Luboń
  • Whalla Labs sp. z o.o., Poznań

  Dziękujemy za zaufanie.
  Do naszych obowiązków należy kompleksowe utrzymanie czystości w biurach ww. firm.
  Jeśli byliby Państwo zainteresowani poznaniem naszej oferty i wyceny usług, zapraszamy do kontaktu.

 • Dbamy o zieleń w budynkach (marzec 2017)

  Wśród powierzanych nam zadań jest często dbanie o zieleń w budynkach – w pomieszczeniach biurowych czy hotelach. Odpowiadamy wtedy nie tylko za pielęgnację i konserwację, ale też za aranżację zieleni.

  Prace konserwacyjne mają na celu utrzymanie dobrej kondycji roślin poprzez stosowanie odpowiednich nawozów, odżywek czy środków ochrony. Odpowiadamy również za przycinanie, przesadzanie, podlewanie i ścieranie kurzu. Działania dobieramy do indywidualnych wymagań roślin i danej pory roku.
  W przypadku powierzenia nam usługi aranżacji, dobieramy, projektujemy i wykonujemy strefy zieleni z uwzględnieniem sugestii naszych Klientów w zakresie rodzaju preferowanej zieleni, doboru donic czy kolorystyki. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.
  Wszystkie prace związane z konserwacją i aranżacją zieleni powierzamy naszym wykwalifikowanym ogrodnikom. Zapraszamy do kontaktu.

 • Szybkie i fachowe mycie okien w firmie (luty 2017)

  Do mycia okien delegujemy doświadczonych w wykonywaniu tej usługi pracowników, którzy przeszli odpowiednie badania i szkolenia BHP. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i właściwe środki do sprzątania, są w stanie szybko i fachowo zrealizować usługę.

  Oprócz mycia okien, nasza firma może także wykonać:
  • mycie ram i parapetów,
  • mycie okien odwróconą osmozą wody,
  • mycie przeszkleń i ścianek działowych,
  • mycie szklanych elewacji,
  • mycie alpinistyczne,
  • czyszczenie żaluzji,
  • ultradźwiękowe czyszczenie wertikali,
  • czyszczenie i konserwacja bram, krat, kurtyn, ramp rozładunkowych,
  • udrażnianie rynien,
  • czyszczenie i odśnieżanie dachów,
  • montaż odstraszaczy ptaków.

  Usługi sprzątania i mycia okien wykonujemy w biurach, hotelach, przychodniach, laboratoriach, sklepach, magazynach, halach itp.

  Pracujemy na terenie następujących miast i okolic: Poznań, Warszawa, Wrocław, Katowice, Trójmiasto.

  Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania niezobowiązującej wyceny, dzięki której będą mogli Państwo porównać cenę oferowaną przez naszą firmę z propozycjami innymi dostawców usług. Więcej informacji na temat naszych usług, znajdą Państwo tutaj.

 • Sprzątanie po budowie i remoncie (styczeń 2017)

  Nasza firma świadczy także usługi kompleksowego sprzątania po zakończeniu prac remontowo-budowlanych. Sprzątanie wymaga wtedy gruntownego doczyszczenia i dodatkowo zabezpieczenia powierzchni. Prace te dedykujemy pracownikom naszego Serwisu Usług Dodatkowych, którzy posiadają odpowiedni sprzęt mechaniczny i specjalistyczne środki czyszczące.

  Wśród powierzonych nam usług może być:
  • usunięcie pozostałości po ekipach remontowo-budowlanych (folie, opakowania itp.),
  • usunięcie śladów cementowo-wapiennych z wszystkich powierzchni i przedmiotów,
  • usunięcie resztek farb, klejów i silikonów z wszystkich powierzchni i przedmiotów,
  • wyczyszczenie z kurzu i innych zabrudzeń całego wyposażenia pomieszczeń,
  • gruntowne wyczyszczenie podłóg twardych i tekstylnych,
  • umycie okien i ram okiennych.

  Dodatkowo możemy wykonać:
  • zabezpieczenie czystych podłóg ochronną (połyskową lub matową) warstwą polimerów,
  • wypranie lub bonetowanie wykładzin dywanowych.

  Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania wstępnej oferty i poznania naszych cen.

 • Stworzyliśmy nowe miejsca pracy w 2016 roku (styczeń 2017)

  Rok 2016 był dla nas bardzo pracowity. Przybyło nam 19 nowych Klientów, wśród nich m.in.: Toyota Poznań Roman Fietz, Wielkopolskie Centrum Medycyny Pracy, Forte Sweden czy ELTEL Networks Telecom. Dzięki temu mogliśmy stworzyć nowe miejsca pracy – w sumie 25.

  Mimo trudności w pozyskaniu nowych pracowników ze względu na zmiany w sytuacji na rynku, wciąż się rozwijamy. Wkraczamy w nowy rok z kolejnymi planami i pomysłami.

  Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Kontrahentom i Pracownikom za ciekawy rok 2016!

 • Świątecznie w Romwit Polska (grudzień 2016)

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych 220 pracowników słodkie niespodzianki. W tym wyjątkowym czasie spotkaliśmy się również przy symbolicznym wigilijnym stole, gdzie miło spędziliśmy wspólnie czas.

  Wszystkim naszym Klientom, Kontrahentom i Pracownikom życzymy w Nowym Roku dużo energii, optymizmu i szczęścia.

 • Kompleksowe utrzymanie czystości w hotelach (grudzień 2016)

  Sprzątanie hoteli to nasza flagowa usługa. Realizujemy ją od kilkunastu lat. Dzięki temu doskonale znamy potrzeby i oczekiwania w zakresie usług porządkowych osób zarządzających takimi obiektami. W ramach współpracy oferujemy kompleksowe utrzymanie czystości, prace pomocnicze i specjalistyczne.

  Wśród powierzonych nam prac mogą znaleźć się następujące zadania utrzymania czystości w:
  • pokojach hotelowych,
  • strefach wejściowych, windach, holach, ciągach komunikacyjnych,
  • restauracji, barze, kawiarni, klubie i salach konferencyjnych,
  • pomieszczeń do fitness, odnowy biologicznej, na basenach i w jacuzzi,
  • toaletach, szatniach i natryskach (także uzupełnianie środków higienicznych),
  • części biurowej,
  • pomieszczeniach socjalnych i magazynowych, na zapleczu, w kuchniach,
  • pomieszczeń podnajętych przez hotel.

  Dodatkowo możemy odpowiadać za:
  • czyszczenie sufitów podwieszanych, fliz na ścianach w kuchni,
  • czystość na terenie przyległym do hotelu i parkingach,
  • pielęgnację zieleni,
  • konserwację zieleni wewnątrz hotelu,
  • usługi pomocnicze na zapleczu kuchni, kucharskie, kelnerskie, tragarzowe,
  • obsługę szatni, portierni, recepcji, centrali telefonicznej,
  • drobne naprawy i prace konserwatorskie “złota rączka”,
  • mycie okien, pranie wykładzin dywanowych, doczyszczanie i zabezpieczanie podłóg, mycie elewacji, pranie firan i zasłon, pranie pościeli i ręczników, wymianę mat itp.

  Usługi sprzątania hoteli realizujemy przy użyciu atestowanych środków i materiałów przeznaczonych do hotelarstwa i gastronomii. Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie wszelkich norm sanitarnych. Nad wszystkimi pracami czuwa masz dedykowany danemu Klientowi koordynator usługi.

 • Wielkie marki w naszym portfolio Klientów (grudzień 2016)

  Nasza firma od 1993 r. świadczy usługi sprzątania. Pierwszym naszym Klientem była ówczesna Energetyka Poznańska, która powierzyła nam sprzątanie 300 mkw. swoich biur. Od tamtej pory w naszym portfolio Klientów mamy ponad 80 firm. Wśród nich są znane, międzynarodowe marki jak: Volkswagen, EY, Google, Onet czy Arvato Bertelsmann. Dla wielu z naszych Klientów pracujemy od lat, świadcząc profesjonalne usługi sprzątania wnętrz i utrzymania terenów wokół biur. Znaczna część nowych zleceń pochodzi z polecenia naszych usług przez dotychczasowych Klientów.
  Co przyciąga tak wielu Klientów do naszej firmy? Z pewnością są to:
  • wysoka jakość oferowanych usług,
  • duża dbałość o kontakt z Klientem i jego zadowolenie,
  • wieloletnie doświadczenie w oferowaniu tego typu usług
  • oraz przeszkolony i zaangażowany personel.
  Zapraszamy do kontaktu w celu poznania nas i sprawdzenia naszych cen.

 • Nowe logo Romwit Polska (listopad 2016)

  Po zmianie strony internetowej, przyszedł czas na pożegnanie się ze starym, tak bardzo lubianym przez naszych pracowników logiem. Kontury nowego logo są jednak podobne do konturów ludzika – bohatera naszego poprzedniego logo. Teraz czas na nowoczesny design, oryginalne podejście i kolory mówiące o profesjonalizmie. Mamy nadzieję, że i Państwu przypadnie nasze nowe logo do gustu.

 • Planujesz firmową imprezę świąteczną? Sprzątanie powierz nam (listopad 2016)

  W szerokiej ofercie usług Romwit Polska jest także kompleksowe zabezpieczenie firmowych imprez w zakresie utrzymania czystości. Okres przedświąteczny to czas, kiedy wiele firm organizuje spotkania wigilijne dla swoich pracowników. Warto wcześniej zaplanować, jak będą wyglądały prace porządkowe przed imprezą, w jej trakcie i po zakończeniu.

  Nasze usługi sprzątania na imprezach mogą obejmować następujące czynności:
  • przygotowanie pomieszczenia do imprezy (prace porządkowe),
  • zaplanowanie ilości pojemników na śmieci i rozmieszczenie ich (mniejszych oraz dużych centralnych),
  • rozmieszczenie w ustalonych miejscach kontenerów sanitarnych,
  • bieżące zbieranie nieczystości z terenu,
  • bieżące opróżnianie mniejszych pojemników na śmieci i wymianę worków,
  • bieżące utrzymanie czystości oraz uzupełnianie papieru w kontenerach sanitarnych,
  • sprzątanie końcowe całego terenu,
  • wywóz kontenerów ze śmieciami,
  • inne prace na życzenie po ustaleniu ich z Klientem.
  Do prac porządkowych delegujemy doświadczonych pracowników, a przez całą imprezę nad usługą czuwa nasz koordynator. Nasz personel sprzątający ubrany jest w estetyczne stroje służbowe z identyfikacją firmy.
  Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów naszej oferty.

 • Tereny zewnętrzne – zaplanuj jesienne prace porządkowe (październik 2016)

  Nasza firma oferuje również usługi kompleksowego dbania o tereny zewnętrzne wokół firmy, hotelu, przychodni, sklepu czy magazynu. Początek jesieni to dobry moment na zaplanowanie takich prac, by przez kolejne miesiące teren wokół firmy był zadbany.

  Wśród naszych usług znajdą Państwo utrzymanie otoczenia budynków wraz ze wszystkimi pracami porządkowymi. Nie tylko sprzątamy tereny utwardzone, ale także warto powierzyć nam pielęgnację i konserwację zieleni.
  Wśród powierzonych nam prac może znaleźć się:
  • zbieranie śmieci,
  • zamiatanie dróg, parkingów, chodników, placów,
  • koszenie, grabienie, wywóz ściętej trawy,
  • chemiczne zwalczanie roślin dwuliściennych,
  • przycinanie żywopłotów,
  • grabienie i usuwanie liści,
  • przycinanie drzew i krzewów (prześwietlanie),
  • nasadzanie kwiatów, drzew i krzewów,
  • utrzymanie zieleni w dobrej kondycji poprzez nawożenie, podlewanie i ochronę chemiczną przed szkodnikami i chorobami.
  Do prac dedykujemy przeszkolonych pracowników oraz wykwalifikowanego ogrodnika.

  Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów usługi.   

 • Nowi Klienci (październik 2016)

  W ostatnich miesiącach do grona naszych Klientów dołączyli:
  • BWS Expo Sp. z o.o. - Poznań
  • ELTEL Networks Telecom Sp. z o.o. – Warszawa
  • Silicon & Software Systems Polska Sp. z o.o. – Wrocław
  • Toyota Poznań Roman Fietz Sp. z o.o. – Poznań
  • Versim S.A. – Poznań
  • NewVoiceMedia Sp. z o.o. – Wrocław

  Witamy i dziękujemy Państwu za zaufanie. Wśród powierzonych nam zadań jest kompleksowe utrzymanie czystości w wyżej wymienionych firmach.
  Jakie konkretnie usługi oferujemy? Zapraszamy po szczegóły – usługi.
  Przypominamy, że działamy na terenie powiatów: poznańskiego, warszawskiego, wrocławskiego i katowickiego.

 • Dezynsekcję i deratyzację powierz nam (wrzesień 2016)

  Niestety zarówno duże, jak i małe obiekty mogą być narażone na obecność różnego rodzaju szkodników. W ofercie swoich usług mamy również kompleksowe zabezpieczanie każdego obiektu przed szkodnikami. Działamy zgodnie z wymogami systemu HACCP (system Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli). Polega on na wykonaniu w pierwszej kolejności monitoringu aktywności szkodników, by potem przejść do dezynfekcji, a w przypadku stwierdzenia występowania szkodników wykonać zabiegi dezynsekcji i/lub deratyzacji.

  Dezynsekcja to tępienie owadów i innych szkodliwych stawonogów, a deratyzacja dotyczy szkodliwych gryzoni.

  W toku prac każdy z naszych Klientów jest informowany o aktualnym stanie populacji szkodników w postaci raportów sporządzanych podczas wykonywania usługi. Przygotowujemy również wytyczne co do dalszych zabezpieczeń sanitarno-higienicznych, które należy wprowadzić w obiekcie, by zabezpieczyć go przed szkodnikami.

  Wszystkie prace wykonują przeszkoleni pracownicy wyposażeni w sprawdzone i skuteczne środki chemiczne. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wykonania usługi.

 • Jak skutecznie czyścić wertikale? (wrzesień 2016)

  Wertikale to żaluzje pionowe, które często możemy spotkać w biurach naszych Klientów. Ze względu na gromadzący się na nich kurz i inne zanieczyszczenia, ze względów estetycznych i zdrowotnych powinny być czyszczone regularnie.

  W naszej firmie stosujemy do tego technikę ultradźwięków. Czyszczenie żaluzji pionowych możemy wykonać zarówno na miejscu w biurze u Klienta, jak i zabrać materiały do naszej siedziby. Przed przystąpieniem do mycia nasz personel odczepia poszczególne elementy i odpowiednio oznacza je. Dzięki temu wracają dokładnie na swoje pierwotne miejsce. Wertikale wkładane są do myjki i poddawane działaniu ultradźwięków. Proces czyszczenia może być wspomagany środkami chemicznymi. Tak oczyszczone żaluzje są lekko osuszane, a następnie rozwieszane. Rozwieszenie jeszcze wilgotnych materiałów sprawia, że wertikale zachowują swój naturalny kształt.

  Czym są ultradźwięki? To prąd wysokiej częstotliwości, który z generatora mocy jest dostarczany do przetwornika ultradźwięków, którego elementem roboczym są dwie płytki piezoceramiczne. Przetwornik, który jest przymocowany do dna lub ściany wanny, powoduje drgania, które są przenoszone do cieczy myjącej. Gwałtowne zagęszczenie i rozrzedzenie cieczy powoduje kawitację. Polega ona na szybkim powstawaniu i zanikaniu mikropęcherzy próżniowych powodujących intensywne odrywanie cząsteczek zanieczyszczeń w całej objętości płynu.


  Czy stosowanie ultradźwięków jest bezpieczne dla wertikali? Zdecydowanie tak. Ultradźwięki są też skuteczne, ponieważ docierają tam, gdzie standardowe metody mają trudności, czyli np. tak, gdzie są obciążniki czy koraliki.

 • Stawiamy na jakość (wrzesień 2016)

  Nasza firma może poszczycić się wieloma certyfikatami jakości. Poziom świadczonych przez nas usług jest kluczowym czynnikiem wyróżniającym nasze podejście do realizowanych działań. Potwierdzają to nasi Klienci, którzy latami współpracują z nami, wyrażając swoje zadowolenie z poziomu świadczonych przez naszych pracowników usług.

  Wśród naszych certyfikatów są:
  • Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2001 / 2002 - 2005 /w zakresie planowania, realizacji i monitoringu usług związanych z kompleksowym utrzymaniem czystości,
  • Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2001 / 2005 - 2008 / w zakresie planowania, realizacji i monitoringu usług związanych z kompleksowym utrzymaniem czystości,
  • Certyfikat Cleaning consulting - certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie utrzymania czystości w szpitalach i obiektach służby zdrowia,
  • Certyfikat szkoleń pracowniczych Instytut SVS & TMM Centrum Szkoleń w zakresie planowania, realizacji i monitoringu usług związanych z kompleksowym utrzymaniem czystości,
  • Certyfikat szkoleń pracowniczych TÜV Akademia Polska - certyfikat ukończenia szkolenia i zdania egzaminu na Auditora wewnętrznego Systemu ISO 9001:2000,
  • Certyfikat szkoleń pracowniczych Cleaning Consulting,
  • Certyfikat ukończenia szkoleń operatorów usług utrzymania czystości I stopnia,
  • Certyfikat szkoleń pracowniczych Johnson Diversey.

 • Skutecznie sprzątanie sanitariatów – część 2 (sierpień 2016)

  Utrzymanie porządku w sanitariatach rozpoczynamy od sprzątania na sucho – czynności te opisaliśmy w poprzednim wpisie „Skutecznie sprzątanie sanitariatów – część 1”. Gdy wykonamy te czynności, przechodzimy do sprzątania na mokro.
  1. W pierwszej kolejności spuszczamy wodę w toalecie i spryskujemy wnętrze muszli chemicznym środkiem czyszczącym. Czyścimy wnętrze muszli szczotką do WC, by następnie zostawić szczotkę w muszli na jakiś czas.
  2. Zwilżamy ściereczkę środkiem do sanitariatów i na mokro czyścimy przełączniki do światła i kontakty, by je zdezynfekować.
  3. Na mokro sprzątamy także glazurę w okolicach umywalki oraz umywalkę. Szczególną uwagę zwracamy na miejsca łączenia baterii z umywalką i otwór przelewowy w umywalce. Czyścimy baterie i krany, także umywalkę z zewnątrz.
  4.Czyścimy lustro i polerujemy je suchą ściereczką.
  5. Usuwamy zanieczyszczenia z półeczek, jeśli są.
  6. Następnie czyścimy przycisk spłuczki lub wierzch zbiornika na wodę. Nie zapomnijmy o pojemniku na papier toaletowy.
  7. Po tym czasie ponownie czyścimy muszlę wewnątrz, spłukujemy wodę i pod jej strumieniem czyścimy szczotkę do WC.
  8. Wycieramy uchwyt tej szczotki i stojak na nią.
  9. Kolejnym etapem prac jest wyczyszczenie glazury po bokach i za muszlą ustępową oraz deski ustępowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na trudno dostępne miejsca przy zawiasach deski. Nie zapomnijmy o umyciu muszli z zewnątrz i od spodu.
  10. Ostatnim etapem jest umycie podłogi w toalecie.

  Przypominamy, że nasza firma prace dotyczące sprzątania sanitariatów wykonuje zarówno w biurach, jak w i hotelach, przychodniach lekarskich, halach i magazynach.

  Zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferowanych przez nas usług w zakresie sprzątania.

 • Opinie naszych Klientów o nas (sierpień 2016)

  O tym, czy warto z nami pracować, wiedzą najlepiej nasi Klienci. Zapytaliśmy ich o opinie dotyczące współpracy z nami i o ocenę naszych usług. Dziękujemy Państwu za podzielenie się z nami swoimi komentarzami.

  Michał Wójcik, Wiceprezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych sp. z o.o.:
  „Zaangażowanie pracowników, a przede wszystkim Kierowników Nadzoru odpowiedzialnych za podległe osoby wykonujące bezpośrednio nadane im obowiązki, to szczególny atut firmy Romwit Polska”.

  Michał Banak, Zarząd EY Global Services Poland:
  „Usługi wykonane są prawidłowo, zgodnie z umową, przy zastosowaniu profesjonalnych urządzeń i preparatów chemicznych. Dbałość o zadowolenie Klienta i liczenie się z jego wszelkimi sugestiami to atut tej firmy”.

  Po więcej opinii zapraszamy do zakładki Referencje na naszej stronie.

  W ciągu 23 lat obecności na rynku mieliśmy przyjemność współpracować z ponad 80 klientów. Jeśli chcą Państwo poznać naszą ofertę i ceny, zapraszamy do kontaktu.

 • Czyszczenie wykładzin dywanowych (sierpień 2016)

  W ramach czyszczenia pielęgnacyjnego, o którym szerzej pisaliśmy tutaj, możemy zastosować tzw. bonnetowanie oscylacyjne. Metoda ta polega na bieżącym usuwaniu plam i zabrudzeń oraz na sukcesywnym czyszczeniu i impregnacji wykładzin. Dzięki czemu nie tylko wyczyścimy skutecznie wykładzinę, ale także zabezpieczymy ją przed przedwczesnym zabrudzeniem. Co ważne, wykładzinę po zastosowaniu tej metody czyszczenia można oddać do użytku już po 2 godzinach od zakończenia procesu. To ważne szczególnie, gdy mamy do czynienia z wykładzinami położonymi w ciągach komunikacyjnych, gdzie ruch jest nasilony.
  Regularne czyszczenie wykładzin metodą bonnetowania oscylacyjnego pozwala również na utrzymanie wykładziny przez długi czas w bardzo dobrym stanie, co zwiększa jej żywotność.

  Po zakończeniu procesu czyszczenia, warto rozważyć zastosowanie zabezpieczenia wykładziny przed intensywnym brudzeniem. Stosujemy do tego specjalne, sprawdzone i dobrej jakości impregnaty. Pokrywają one włókna wykładziny niewidzialną warstwą ochronną, powodując, że brud nie gromadzi się w wykładzinie tylko pozostaje ponad nią. Produkt zapobiega także filcowaniu się wykładzin. Jest idealnym uzupełnieniem bonnetowania oscylacyjnego.

 • Jak pracuje się w Romwit? Poznaj opinie naszych pracowników (lipiec 2016)

  Zatrudniamy około 220 pracowników. To sumienne, doświadczone i pracowite osoby, których pracę każdego dnia doceniają nasi Klienci. Postanowiliśmy zapytać się wybranych osób, jak oceniają pracę w naszej firmie.

  Pani Basia, pracownik sprzątający, jest z nami od 2001 r. To już 15 lat!
  - Moja praca jest dla mnie ważna – mówi Pani Basia. - Staram się wykonywać ją solidnie i najlepiej jak potrafię. Znam w tym miejscu każdy kąt i wiem, że wszystko musi być sprzątnięte na najwyższym poziomie. Ale warto ciężko pracować. Słyszę w podziękowaniu od Klientów miłe słowa.
  Pan Aleksander pracuje u nas jako Koordynator Nadzoru Usług. Dołączył do zespołu Romwit w 1997, co oznacza, że wkrótce będzie obchodził rocznicę 20-lecia zatrudnienia! Jak nas ocenia? - To ciekawa praca. Lubię ją, bo mam duży kontakt z Klientami. To rzetelna, wypłacalna firma –pieniądze są zawsze na czas i wszyscy zatrudnieni są na umowę – opowiada Pan Aleksander.

  Po więcej opinii zapraszamy do zakładki PRACA.
  Dziękujemy naszym pracownikom za trud i zaangażowanie, jaki każdego dnia wkładają w swoją pracę!

 • Sprzątanie biura powierz fachowcom (lipiec 2016)

  Powierzając nam sprzątanie biur, mają Państwo pewność, że wykonane prace porządkowe będą kompleksowe. Robimy to od lat, a nasz personel jest nieustanie szkolony w tym zakresie, byśmy mogli utrzymać wysoką jakość świadczonych usług.

  Przystępując do sprzątania pomieszczeń biurowych, w pierwszej kolejności opróżniamy kosze na śmieci i czyścimy je. Następnie usuwamy zabrudzenia i odciski palców z drzwi. Usuwamy kurz z miejsc poziomych drzwi, także z przełączników świateł, klamek, ram i parapetów. Czyścimy grzejniki i przystępujemy do usuwania zabrudzeń z mebli i sprzętu biurowego. Wycieramy słuchawki telefoniczne i telefony. Usuwamy zanieczyszczenia z biurek, stołów, szafek, nóg biurek i innych elementów konstrukcji stołów czy krzeseł.
  Wycieramy kontakty i listwy zasilające. Na koniec odkurzamy wykładzinę dywanową i ustawiamy równo krzesła i fotele.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą w zakresie sprzątania biur.

 • Dobieramy odpowiednie środki chemiczne (lipiec 2016)

  Jakich środków użyć, by pozbyć się zabrudzeń np. tłustych, a jakich do wapiennych?

  Środek chemiczny o odczynie kwasowym usunie zabrudzenia wapienne. Takie środki mają pH od 0 do 5,5. Mają one zazwyczaj w sobie kwasy: cytrynowy, szczawiowy, fosforowy, azotowy, solny fluorowodorowy, siarkowy.
  Z kolei do usuwania tłustych zabrudzeń lepiej wykorzystać środek chemiczny zasadowy. Ma on pH od 8,5 do 14. W ich składzie można znaleźć np. wodorotlenek sodu (dobrze myje np. posadzki, usuwa ropę) lub wodorotlenek potasu (usuwa tłuste plamy z piekarników, grilla, przypalonych garnków, patelni itp.).

  Powierzając nam usługę sprzątania, mają Państwo pewność, że zastosujemy odpowiednie środki w zależności od zabrudzenia i jego stopnia. Szkolimy się nieustannie w tym zakresie. Polecamy nasze usługi sprzątania pomieszczeń biurowych, hoteli, sklepów, przychodni, laboratoriów i magazynów.
  Działamy na terenie powiatów: poznańskiego, wrocławskiego, warszawskiego, katowickiego i w Trójmieście.

 • Skutecznie sprzątanie sanitariatów – część 1 (czerwiec 2016)

  Prace dotyczące sprzątania sanitariatów wykonujemy zarówno w biurach, jak w i hotelach, przychodniach lekarskich, halach i magazynach.

  Pierwszy etap prac dotyczących sprzątania sanitariatów obejmuje prace na sucho. Najpierw powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne środki do pracy. Będą to m.in.:
  • dwie ściereczki (najlepiej w różnych kolorach),
  • gąbka,
  • środek chemiczny do toalet,
  • szczotka do WC,
  • butelka ze spryskiwaczem,
  • odświeżacz powietrza,
  • szufelka i zmiotka,
  • woreczki na śmieci,
  • rękawice,
  • zestaw do mycia podłóg,
  • środki do uzupełniania takie jak mydło, ręczniki, papier toaletowy.

  Prace tzw. suche rozpoczynamy od założenia rękawic, by w suchych rękawicach uzupełnić braki papieru toaletowego oraz ręczników papierowych. Następnie dolewamy mydło do dozowników. Kolejnym etapem jest opróżnienie kosza na śmieci i jeśli tego wymaga, wyczyszczenie go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zamiatamy luźne zanieczyszczenia na szufelkę, a potem usuwamy zanieczyszczenia suchą ściereczką z przełączników światła i kontaktów, by następnie wyczyścić dozowniki do ręczników i mydła.

  Kolejne etapy prace dotyczące sprzątania toalet omówimy w kolejnej części.
  Zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferowanych przez nas usług w zakresie sprzątania.

 • Szkolenia dla kadry kierowniczej (czerwiec 2016)

  Nasza kadra kierownicza wzięła udział w kolejnych szkoleniach, podczas których poszerzała swoją wiedzę produktową.

  Tym razem pierwsze spotkanie dotyczyło nowych środków chemicznych oraz innych produktów z linii Merida, a drugie było szkoleniem z przedstawicielem marki Dr. Schutz. Podczas szkoleń mieliśmy okazję poznać szerokie spektrum działania produktów.
  Chętnie inwestujemy w siebie, ponieważ wiemy, że nowe technologie i rozwiązania są naszym sprzymierzeńcem w codziennym sprzątaniu.

 • Odsłaniamy nową stronę (maj 2016)

  Zapraszamy do przejrzenia naszej nowej strony. Oprócz informacji na temat naszej firmy i świadczonych usług, znajdą tu Państwo również dwie ważne dla nas części. To opinie naszych Klientów o współpracy z nami oraz wypowiedzi naszych pracowników o tym, jak pracuje się im w Romwit Polska.

  W swoim portfolio mamy już ponad 80. Klientów. Wielu z nich trafiło do nas z polecenia przez inne firmy. Do obsługi tak wielu firm zatrudniamy 220 pracowników. Wielu z nich pracuje u nas od kilkunastu lat.
  Polecamy także zakładkę Częste pytania, gdzie przybliżamy zasady współpracy z Romwit Polska. Jeśli nie znajdą tam Państwo odpowiedzi na poszukiwane pytania, zapraszamy do kontaktu.
  Nasza nowa wersja strony dostępna jest także w wersji na telefony.

 • Jak sprzątamy pomieszczenia biurowe? (maj 2016)

  Jedną z głównych usług, jakie świadczymy na rzecz naszych Klientów, jest utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych. Nasze prace obejmują w tym zakresie m.in.:
  • usuwanie zabrudzeń z mebli, drzwi i innych powierzchni,
  • usuwanie kurzu ze wszystkich powierzchni,
  • utrzymanie czystości parapetów, grzejników, włączników,
  • dbanie o czystość sprzętu komputerowego i innych urządzeń biurowych,
  • opróżnianie koszy na śmieci i czyszczenie ich,
  • odkurzane powierzchni poziomych - wykładzin, dywanów.

  Szczegółowy zakres prac ustalany jest indywidualnie z Klientem w zależności od jego potrzeb. Nad pracami naszego personelu czuwa Koordynator Nadzoru Usługi, który jest osobą kontaktową dla naszych Klientów.
  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy w zakresie sprzątania.

 • Nowi Klienci (kwiecień 2016)

  Pierwszy kwartał 2016 roku przyniósł nam 3 nowych Klientów.

  To firmy:
  • Trakcja z Puszczykowa,
  • Geze z Warszawy,
  • Stream Soft z Wrocławia.

  Witamy i dziękujemy za zaufanie. Nasze zadania w ww. firmach obejmują kompleksowe utrzymanie czystości.
  Polecamy nasze szerokie usługi w zakresie utrzymania porządku biur, hoteli, sklepów, także terenów zielonych. Szczegóły znajdą Państwo w części usługi na naszej stronie.

 • Zadbaj na wiosnę o tereny wokół firmy (kwiecień 2016)

  Zanim wiosna zadomowi się znowu na dobre, warto zadbać o tereny zewnętrzne wokół firmy.

  Prace porządkowe należy zacząć od zebrania śmieci, uschłej trawy i liści, by następnie przejść do zamiatania dróg, parkingów, chodników i placów. To także czas na przycinanie żywopłotów, drzew i krzewów oraz sadzenie nowych roślin.
  Prace naszej firmy dotyczące dbania o tereny zielone wokół firm obejmują także utrzymanie zieleni w dobrej kondycji poprzez nawożenie, podlewanie i ochronę chemiczną przed szkodnikami i chorobami. Czynności te wykonuje nasz wykwalifikowany ogrodnik.
  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

 • Jak skutecznie usunąć kurz z podłogi? (kwiecień 2016)

  Zanim przejdziemy do usuwania kurzu z podłogi, aby wykonać to zadanie skutecznie, powinniśmy w pierwszej kolejności usunąć z podłogi mokre, wilgotne lub kleiste plamy. Najlepiej zrobić to przy pomocy ściereczki.
  Dopiero potem możemy przejść do usuwania kurzu z podłogi. Przy pomocy zmiotki usuwamy kurz, zaczynając od krawędzi pomieszczenia i jego narożników. Następnie usuwamy kurz spod krzeseł, stołów i innych mebli. Dopiero potem z części otwartych. Zebrany kurz i brud zgarniamy na szufelkę.

 • Impreza plenerowa – jak zaplanować sprzątanie? (kwiecień 2016)

  Za oknem robi się coraz cieplej, a to znak, że za chwilę rozpocznie się sezon na imprezy plenerowe. Warto wcześniej przemyśleć, jak zabezpieczymy naszą imprezę, aby sprzątanie w jej trakcie i po niej było jak najmniej uciążliwe.

  Sprzątanie zanieczyszczeń
  Po pierwsze na podstawie wielkości imprezy i planowanej liczby gości, ustalamy liczbę niezbędnych pojemników na śmieci i ich rozmieszczenie. Działania te dzielimy na dwie części – decydujemy, gdzie ustawiony będzie centralny kontener na śmieci (od 1 do 8 m3) oraz mniejsze pojemniki. One powinny być ulokowane w newralgicznych miejscach tak, aby nie zakłócały przebiegu impreza, ale były bez problemów dostępne dla gości.
  Planując większe imprezy, warto skorzystać z pomocy firm sprzątających, których personel może być odpowiedzialny za bieżące zbieranie nieczystości z terenu, gdzie odbywa się spotkanie czy zabawa, stałe opróżnianie mniejszych pojemników na śmieci i wymienianie worków, jeśli to konieczne.

  Sanitariaty
  Do zadań osób sprzątających może też należeć utrzymanie czystości oraz uzupełnianie środków higienicznych w kontenerach sanitarnych, o które także powinniśmy wcześniej zadbać. Warto przemyśleć ich ustawienie na terenie miejsca, gdzie odbędzie się impreza plenerowa.

  Finalne sprzątanie
  Po zakończeniu imprezy plenerowej czas na finalne sprzątanie całego terenu, wywóz kontenerów ze śmieciami i sanitariatów. Powierzając nam zadanie obsługi takiej imprezy plenerowej, mają Państwo gwarancję dobrego jej zabezpieczenia pod kątem utrzymania czystości – zarówno w jej trakcie, jak i po zakończeniu. Przez całą imprezę nad usługą czuwa nasz koordynator, a personel sprzątający ubrany jest w wygodne i estetyczne stroje służbowe z identyfikacją firmy.

  Polecamy naszą usługę obsługi imprez plenerowych w zakresie sprzątania w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Katowicach.

 • Zasady prawidłowego mopowania podłóg (marzec 2016)

  Gdy wiemy już, jak odpowiednio przygotować się do mycia podłogi, możemy przejść do jej mopowania.

  Mycie podłogi rozpoczynamy od prowadzenia mopa wzdłuż krawędzi pomieszczenia, w którym sprzątamy. Szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne wyczyszczenie narożników, w których często gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Następnie wracamy do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy pracę i przechodzimy do mopowania środkowej powierzchni podłogi. Zmywamy tę powierzchnię ruchami ósemkowymi. Po umyciu fragmentu podłogi, obracamy mop na drugą stronę i myjemy kolejny fragment powierzchni. Pamiętajmy o płukaniu mopa, by oczyścić go z zabrudzeń. A następnie wypłuczmy go w czystej wodzie z płynem, by kontynuować pracę.

  Zapraszamy do zapoznania się z zakresem usług, które świadczymy.

 • Nowi Klienci to nowe miejsca pracy (luty 2016)

  Grono naszych Klientów powiększyło się ostatnio o takich firmy jak:
  • Eltel,
  • Wielkopolskie Centrum Medycyny Pracy,
  • Forte Sweden.
  Również nasi stali Zleceniodawcy zwrócili się do nas z prośbą o obsługę 3 nowych lokalizacji, dając tym samym wyraz dużego zadowolenia z jakości naszych serwisów oraz obsługi.
  Dzięki temu pojawiło się w naszej firmie 15 nowych miejsc pracy. Nasz nowy personel przechodzi szkolenia stanowiskowe, produktowe , BHP i inne, aby w profesjonalnie dbać o codzienny wizerunek obiektów naszych dotychczasowych i nowych Klientów.

 • Nasz system kontroli jakości (luty 2016)

  Jakość realizowanych przez nas usług ma dla nas kluczowe znaczenie. Dlatego nie tylko szkolimy naszych pracowników m.in. z zasad i technik sprzątania czy z zachowania tajemnicy, ale także starannie dobieramy produkty i maszyny, których używamy do sprzątania. Współpracujemy w tym zakresie z wiodącymi i doświadczonymi producentami.

  Wprowadziliśmy również i wciąż rozwijamy system kontroli jakości wykonywanych usług, który oparty jest na normie ISO 9001:2001. Dajemy naszym Klientom pełen wgląd w nasz kluczowy dokument dotyczący współpracy – Książkę Koordynatora. Dzięki temu mogą oni kontrolować zakres usług i jakość ich realizacji. W każdym obsługiwanym przez nas obiektów funkcjonuje także Zeszyt Obiektu, gdzie strony umowy mogą wpisywać swoje uwagi, spostrzeżenia i prośby dot. jakości usługi.
  Aby stale dbać o jakość świadczonych usług i podnosić je, zachęcamy wszystkich naszych pracowników do wnoszenia propozycji zmian i usprawnień w zakresie oferowanych usług i sposobów ich wykonywania.

  O jakość naszych usług dbają także Koordynatorzy Nadzoru Usługi, którzy są osobami kontaktowymi dla naszych Klientów i którzy koordynują prace personelu sprzątającego.

  Wierzymy, że tak kompleksowe i wielotorowe podejście do jakości oferowanych usług przynosi najlepsze efekty, czyli zadowolenie naszych Klientów.

 • Oferta współpracy dla Twojej firmy (styczeń 2016)

  Jak wygląda nasz proces ofertowania? Jest szybki i prosty: zgłoszenie > rozmowa > oferta > negocjacje > umowa.

  Nie operujemy gotowymi cennikami. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, szczegółowo analizując jego potrzeby, by móc zaoferować najlepiej dopasowaną usługę.
  Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez naszą firmę usługami, a następnie do kontaktu za pośrednictwem formularza. Po otrzymaniu danych, nasz przedstawiciel handlowy przygotuje i dostarczy niezobowiązującą ofertę cenową.
  Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego z naszym Działem Handlowym.

 • Rodzaje sprzątania – część 2 (grudzień 2015)


  W artykule Rodzaje sprzątania – część 1 przedstawiliśmy 4 typy sprzątania – codzienne, tzw. pielęgnacyjne, okresowe, gruntowe i zabezpieczenia. Omówiliśmy też 2 pierwsze. Dziś zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką pozostałych rodzajów.

  Sprzątanie gruntowne polega na dogłębnym doczyszczeniu wszystkich powierzchni, usunięciu zabrudzeń i starych powłok ochronnych jak np. polimeru czy akrylu. Do sprzątania gruntownego używamy mocnych środków chemicznych i – jeśli to konieczne – maszyny wspierające nas w doczyszczeniu. Naszym Klientom takie sprzątanie polecamy przy rozpoczęciu współpracy, przy pierwszym wejściu na obiekt.
  Kolejny rodzaj sprzątania to zabezpieczenie. Jego celem jest przedłużenie żywotności powierzchni, co ułatwia późniejsze sprzątanie, zmniejsza jego koszty i poprawia estetykę powierzchni. Najczęściej stosujemy zabezpieczenia na podłogi, kładąc specjalne warstwy ochronnego preparatu. Dzięki temu podłoga jest czysta i błyszcząca, a co najważniejsze chroniona przed uszkodzeniami i zużyciem.
  Polecamy się do sprzątania!

 • Nowi Klienci (listopad 2015)

  Jest nam niezmiernie miło powitać wśród naszych nowych Klientów takie firmy jak: Toyota Bońkowscy, Polski Związek Motorowy, AMGT Machczyńscy s.j., Elavon, HART sp. z o.o., P.P.U.H. Tami.

  Do naszych zadań należy świadczenie kompleksowych, bieżących usług utrzymania czystości w wyżej wymienionych firmach. Dziękujemy Państwu za zaufanie i mamy nadzieję sprostać powierzonym nam zadaniom. W gronie Klientów naszej firmy jest już ponad 80 firm. Z wieloma z nich związaliśmy się na długie lata, a duża część nowych firm trafia do nas z polecenia naszych usług przez innych Klientów. Przypominamy, że działamy na terenie powiatów: poznańskiego, warszawskiego, wrocławskiego i katowickiego. Rozwijamy swoją działalność także w Trójmieście. Zapraszamy do kontaktu.

 • Rodzaje sprzątania - część 1 (listopad 2015)

  Wyróżniamy kilka rodzajów sprzątania: codzienne, tzw. pielęgnacyjne, okresowe, gruntowe, zabezpieczenia. Dziś przyjrzymy się dwóm pierwszym.

  Sprzątanie codzienne to sprzątanie pielęgnacyjne. Polega na usuwaniu bieżących, widocznych zanieczyszczeń, które powstają każdego dnia w naszym domu czy w pracy na skutek standardowego ich użytkowania.

  W ramach sprzątania pielęgnacyjnego usuwamy widoczny brud, czyli np. bieżące zabrudzenia, plamy, rozlane płyny, okruchy, ale też układamy rzeczy, zmywamy naczynia itp. Stosujemy do tego łagodne środki chemiczne. Inaczej wygląda jednak sprzątanie okresowe. Jego zadaniem jest usunięcie wszystkich zabrudzeń bieżących i takich, które powstały od czasu ostatniego sprzątania okresowego. Zazwyczaj sprzątanie okresowe wykonujemy raz w tygodniu. Stosujemy do tego mocniejsze środki chemiczne, jeśli to konieczne. Czyścimy wtedy dokładnie całe powierzchnie, a nie tylko te miejsca, gdzie jest widoczny brud. Polecamy się do sprzątania!

 • Szkolenie z Dr. Schutz (październik 2015)

  Szkolenia są ważnym elementem podnoszenia kompetencji naszych pracowników. W ostatnim szkoleniu z przedstawicielem firmy Dr. Schutz – Andrzej Zabiega, wzięli udział nasi Koordynatorzy odpowiedzialni za nadzór usług, pracownicy Działu Handlowego, Działu Obsługi Klienta i pracownicy Serwisu Usług Dodatkowych (SUD).

  Mieliśmy okazję uczyć się od najlepszych – firma Dr. Schutz działa na rynku od 1955 r. i jest światowym liderem w utrzymaniu wykładzin podłogowych (dywanowych i elastycznych). Produkuje środki do pielęgnacji podłóg i ma w tym zakresie unikalne i innowacyjne rozwiązania. Wszystkie rozwiązania opracowywane są w laboratorium Dr. Schutz i testowane przez niezależne instytuty. Firma współpracuje z producentami pokryć podłogowych oraz instytutami i organizacjami branżowymi. Co ważne, produkuje w zgodzie z ekologią.
  Dziękujemy za spotkanie i podzielenie się z nami wiedzą i wskazówkami. Z pewnością wykorzystamy je w naszej codziennej pracy.

 • Jak dobrze umyć podłogę? (październik 2015)

  W naszym cyklu porad polecamy kilka wskazówek na temat tego, jak skutecznie umyć podłogę.

  W pierwszej kolejności należy usunąć z podłogi mokre, wilgotne i kleiste plamy. Używamy do tego ściereczki. Dopiero potem usuwamy zmiotką kurz, zaczynając od krawędzi pomieszczenia. Mając tak przygotowaną podłogę, możemy rozpocząć zmywanie. Przydadzą się do tego dwa wiadra z wodą lub jedno wiadro z dwoma komorami (dwudzielne). Do jednego wiadra dodajemy środek do mycia podłóg. Najpierw płuczemy mopa w czystej wodzie bez płynu a następnie w wodzie z płynem. Myjemy podłogę w pomieszczeniu. Zaczynamy od narożników i krawędzi, by potem zmyć pozostałą powierzchnię ruchami ósemkowymi. Brudnego mopa płuczemy w wodzie bez płynu, by wypłukać nieczystości, a następnie moczymy go w wodzie z płynem. Kontynuujemy zmywanie podłogi.

  Na koniec pracy dokładnie płuczemy mopa. Polecamy naszą usługę mycia podłóg. W naszej ofercie znajdą Państwo także doczyszczenia i zabezpieczenia podłóg, pranie wykładzin, czyszczenie elewacji, żaluzji/wertikali, mycie okien, także alpinistyczne oraz mycie przeszkleń i ścianek działowych.

 • A może potrzebujecie Złotej Rączki? (wrzesień 2015)

  Prace konserwatorskie („złota rączka”) obejmują drobne naprawy elektryczne, stolarskie i kanalizacyjne, np. wymiana żarówek, naprawy drobnego sprzętu elektrycznego, zamków, mebli, okuć, armatury sanitarnej, zaworów, udrażnianie odpływów, wieszanie tablic, obrazów,

  montaż wyposażenia wnętrz, drobne prace ogólnobudowlane, dorabiane kluczy itp. Konserwator pojawia się na obiekcie w ustalonych dniach (w trakcie lub po godzinach pracy) lub w przypadku awarii na wezwanie Klienta.

 • Szkolimy nowych pracowników (wrzesień 2015)

  Wciąż się rozwijamy, nasze portfolio Klientów poszerza się, dlatego prowadzimy stałą rekrutację osób do sprzątania.

  Aby nasz personel wykonywał swoje zadania jak najlepiej, bezpiecznie i był równocześnie wizytówką firmy, przeprowadzamy specjalistyczne szkolenia z zakresu:
  · profesjonalnego sprzątania wnętrz,
  · zasad BHP,
  · zachowania tajemnicy, zakazu wynoszenia i zapoznawania się z dokumentami oraz informacjami znajdującymi się u Klienta. Wierzymy, że taka inwestycja jest niezbędna, by świadczyć wysokiej jakości usługi. Podczas szkoleń nasi pracownicy otrzymują wiele cennych informacji oraz materiały szkoleniowe.